miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Tragiczny wypadek w lesie! Nie żyje 45-letni mężczyzna

0 2 707

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło dzisiaj (14 kwietnia) w godzinach popołudniowych w lesie w Olszance. W trakcie prowadzonych tam prac ciągnik rolniczy stoczył się ze wzniesienia i przygniótł mężczyznę. Akcja ratunkowa zakończyła się niepowodzeniem – 45-latek zmarł na miejscu zdarzenia.

 

Czytaj również: Sądecczyzna: Wypadek w lesie! Mężczyzna przygnieciony przez drzewo

 

14 kwietnia po godzinie 13.00 zastępy Straży Pożarnej wysłano do działań w Olszance. – Dojazd na miejsce zdarzenia był utrudniony ze względu na górzyste ukształtowanie terenu. Zastępy Straży Pożarnej dotarły około 400 m od miejsca wypadku, skąd pieszo donoszono potrzebny sprzęt na teren działań. Po przybyciu na miejsce zabezpieczono teren działań – informuje rzecznik Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu.

W wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że podczas prac w lesie doszło do stoczenia się ciągnika marki Ursus C330 ze stromego wzniesienia, co spowodowało przygniecenie osoby pomiędzy ciągnikiem a drzewem. W chwili przybycia pierwszego zastępu u osoby poszkodowanej nie było oznak życiowych – rozpoczęto ewakuacje. Ratownicy OSP Olszanka ręcznie zluzowali ciągnik i wydobyli poszkodowanego spod traktora. W trakcie tych działań na miejsce przybyło Pogotowie Ratunkowe – wyjaśnia rzecznik.

Zaraz po swoim przybyciu ratownicy z Pogotowia Ratunkowego przejęli osobę poszkodowaną. – Dalsze działania strażaków ograniczały się do pomocy w resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz zabezpieczaniu terenu akcji. W ciągniku został odłączony akumulator, wycieków nie stwierdzono. Przybyłym na miejsce quadem transportowano potrzebny sprzęt bezpośrednio na miejsce zdarzenia. Lekarz stwierdził zgon 45-letniego mężczyzny – dodaje rzecznik i zaznacza, że działania strażaków trwały półtorej godziny.

Na miejscu zdarzenia był także patrol Policji, która będzie wyjaśniać okoliczności zdarzenia.

 

 

Opr. MK
Źródło i fot. KM PSP w Nowym Sączu

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.