miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Trzech mieszkańców Sądecczyzny w wieku od 17 do 24 lat oszukało 200 osób na 50 tys. złotych! Posiedzą 8 lat?

0 3 062

Trzech młodych mężczyzn oszukało kilkadziesiąt osób z całej Polski. W Internecie oferowali na sprzedaż markowe obuwie a następnie wysyłali swoim klientom tani,  niezgodny z pierwotnym opisem towar.

 

Czytaj więcej: Zrób „prawko” za darmo!

 

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu zatrzymali trzech mieszkańców Sądecczyzny w wieku od 17 do 24 lat, których podejrzewali o szereg oszustw na terenie całej Polski. Mężczyźni posługując się fałszywymi danymi personalnymi zalogowali się na jednym z portali społecznościowych i oferowali do sprzedaży markowe obuwie sportowe. Żeby nie wzbudzać podejrzeń wysyłali osobom zainteresowanym przesyłki za pobraniem. Klienci opłacali takie przesyłki u kurierów, którzy je dostarczali, a kiedy sprawdzali zawartość opakowań okazywało się, że wewnątrz co prawda znajdowało się obuwie, ale nie było ono markowe, tak jak w zamieszczonej ofercie. Z ustaleń sądeckich policjantów wynika, że młodzi mężczyźni w ciągu dwóch ostatnich miesięcy wysłali do swoich klientów ponad 200 takich paczek o łącznej wartości około 50 tys. zł. Część tej kwoty została już odzyskana przez funkcjonariuszy.

Cała trójka usłyszała zarzut oszustwa, za co grozi kara do 8 lat więzienia. Najmłodszy ze sprawców, choć jeszcze niepełnoletni, za swoje czyny będzie odpowiadał już jak dorosły.

fot: szczecin.policja.gov.pl
Źródło: KMP w Nowym Sączu

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź