miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Ukradł BMW i rozbijał się nim po mieście. Był pod wpływem narkotyków [ZDJĘCIA]

0 1 567

W środę (22 sierpnia) w godzinach południowych Policja dostała zgłoszenie dotyczące uszkodzenia znaku oraz budynku przy rogu ulic Szwedzkiej i Wąsowiczów. Jak się okazało mężczyzna, który prowadził ten samochód był pod wpływem narkotyków, a BMW zostało przez niego skradzione.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Ukradli 144 puszki piwa! Dzielnicowy pobiegł za sprawcami

 

Około godziny 15:00 w środę (22 sierpnia) Policja otrzymała zgłoszenie o tym, że samochód marki BMW wjechał w budynek przy rogu ul. Szwedzkiej i Wąsowiczów, uszkadzając przy tym znak drogowy i część kamienicy.

Mężczyzna przy ulicy Szwedzkiej nie dostosował prędkości do warunków drogowych w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, którego wcześniej dokonał zaboru. Zjechał z jezdni i uderzył w przydrożny znak drogowy, a także w ścianę budynku dokonując jej uszkodzenia, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia – informuje asp. szt. mgr Barbara Leśniak z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu..

 

 

Jak się później okazało mężczyzna ukradł samochód i jeździł nim po Nowym Sączu i okolicach. Policja namierzyła mężczyznę, a następnie w jego mieszkaniu znalazła marihuanę o wadze 0,62 g. Mężczyzna w trakcie spowodowania kolizji był pod wpływem środków odurzających.  

W dniu 23 sierpnia Sądeczanin usłyszał zarzuty obejmujące przestępstwa określone w art. 289 § 1 KK za co grozi od 3 miesięcy do 5 lat oraz art. 62 ust. 1 w związku z ust. 3 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za co grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 1 roku.

Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. W sprawie kolizji drogowej prowadzone są odrębne czynności.

 

 

Klaudia Celusta

Źródło: KMP Nowy Sącz

Fot.: Klaudia Celusta

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź