miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Ukrywał się przed śląskimi organami ścigania. Wpadł na Sądecczyźnie

0 486

Policjanci z Komisariatu Policji w Łososinie Dolnej zatrzymali mieszkańca Katowic poszukiwanego dwoma listami gończymi. Mężczyzna ukrywając się przed śląskimi organami ścigania, od kilku dni przebywał na terenie gminy. Katowiczanin został przewieziony do zakładu karnego w Nowym Sączu. Ma do odsiadki 1,5 roku.

Czytaj również: Ruszyła zbiórka na pomoc 7 osobowej rodzinie! Tragiczny pożar w Korzennej

30 maja br. łososińscy policjanci otrzymali informację, że na terenie jednej z miejscowości gminy Gródek nad Dunajcem najprawdopodobniej przebywa osoba poszukiwana. Mundurowi sprawdzając wskazany rejon, zauważyli mężczyznę odpowiadającego przekazanemu im rysopisowi, w związku z czym wylegitymowali go.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach potwierdziło się, że 32-letni mieszkaniec Katowic jest osobą poszukiwaną przez śląskie sądy i prokuratury celem ustalenia miejsca pobytu i doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego lub aresztu śledczego. Z racji tego, że Ślązak urywał się przed organami ścigania, Prokuratura Rejonowa w Żorach i Sąd Rejonowy w Rudzie Śląskiej wydały za nim listy gończe. 32-latek ma łącznie do odsiadki karę 1,5 roku pozbawienia wolności, głównie za przestępstwa przeciwko mieniu, narkotykowe i drogowe.

Mężczyzna zgodnie z treścią listów gończych został doprowadzony do zakładu karnego w Nowym Sączu.

Źródło: KMP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź