miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Uszczuplił skarb Państwa na 80 tys. złotych. Skonfiskowano dziesiątki kilogramów tytki

0 1 201

Sądeccy policjanci, którzy na co dzień zwalczają przestępczość gospodarczą, przedstawili mieszkańcowi Nowego Sącza cztery zarzuty paserstwa akcyzowego. Podczas przeszukania samochodu i pomieszczeń użytkowanych przez mężczyznę, funkcjonariusze znaleźli bowiem nielegalny tytoń i sprzęt służący do produkcji papierosów.

Czytaj również: Protest polskiej Policji, wysunięto 10 postulatów. Mamy stanowisko sądeckiego funkcjonariusza

Kilka dni temu policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą sądeckiej komendy złożyli wizytę mieszkańcowi Nowego Sącza. Jej powodem było podejrzenie, że mężczyzna może posiadać nielegalny tytoń. Kiedy funkcjonariusze przeszukali użytkowane przez niego pomieszczenia oraz samochód, znaleźli ponad 38 kilogramów krajanki tytoniowej, niemal 10 kilogramów suszonych liści tytoniu, a także młynki, maszynkę do produkcji papierosów oraz gilzy i kilkaset pustych opakowań po papierosach różnych marek. Właściciel nielegalnego tytoniu i zabezpieczonych przedmiotów został zatrzymany.

W toku dalszych czynności sądeccy policjanci dodatkowo ustalili, że oprócz zabezpieczonego już tytoniu, w okresie do lipca 2021 roku do marca 2022 roku, podejrzewany nabył jeszcze 111 kilogramów nielegalnego towaru. Mężczyzna swoją przestępczą działalnością naraził Skarb Państwa na uszczuplenie z tytułu należnego podatku akcyzowego w łącznej kwocie ponad 80 tysięcy złotych. Sądeczanin usłyszał od funkcjonariuszy cztery zarzuty dotyczące paserstwa akcyzowego, za co grozi mu wysoka grzywna.

Źródło i fot.: KMP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź