miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Uwaga! Oszuści mają nowy sposób wyłudzania pieniędzy!

0 450

Oszuści są coraz bardziej pomysłowi i szukają nowych metod na zdobywanie pieniędzy. Wyłudzają już nie tylko na wnuczka, hydraulika i policjanta, ale również na zaległości finansowe syna. Do tego typu incydentu doszło 16 maja w Nowym Sączu.

 

Czytaj również: Nielegalne papierosy i tytoń w rękach policjantów

 

– Do sądeckiej komendy zgłosiła się starsza pani, przekazując policjantom, że podczas spaceru podszedł do niej nieznany mężczyzna, informując, że pracował u jej syna i nie otrzymał wynagrodzenia za wykonaną pracę. Tym samym domagał się od niej uregulowania w imieniu syna zaległej zapłaty w kwocie 6 tys. zł – informuje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Jak podaje dalej Policja, kobieta weszła z tym mężczyzną do swojego mieszkania, by przekazać mu numer telefonu syna. – Oszust wykonał połączenie, informując, że właśnie się do niego dodzwonił. Następnie przekazał kobiecie słuchawkę, by ta z nim porozmawiała. Głos w słuchawce brzmiał: „Mamo, daj mu 6 tysięcy”. Na co kobieta odpowiedziała: „Ale ja nie mam tylu pieniędzy”, po czym głos odpowiedział: „Daj mu więc tyle, ile masz!”. Gdy kobieta nadal zapewniała, że nie ma żądanej kwoty, nieznany mężczyzna wybiegł z mieszkania – wyjaśnia asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak.

W związku z sytuacją, jaka miała miejsce w Nowym Sączu, policjanci apelują o ostrożność w każdym przypadku, gdy ktoś obcy żąda od nas pieniędzy. Bez względu na to, na kogo i na co się powołuje, nie przekazujmy pieniędzy osobom, których nieznany. Co więcej, w takiej sytuacji należy od razu odmówić pomocy i poinformować, że każdy reguluje swoje zobowiązania we własnym zakresie. Trzeba pamiętać, by absolutnie nie zapraszać takiej osoby do swojego mieszkania.

W razie jakichkolwiek wątpliwości należy niezwłocznie skontaktować się z najbliższą jednostką Policji lub zadzwonić pod numer alarmowy 997 – zaznacza Oficer Prasowy.

 

Opr. MK
Źródło: KMP w Nowym Sączu
Fot.: policja.pl (zdj. ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź