miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

W kominiarkach, z kijem bejsbolowym i gazem łzawiącym wtargnęli do mieszkania! Zabrali laptopa

0 1 229

Do 12 lat więzienia grozi czwórce mieszkańców Nowego Sącza, którym prokurator zarzucił rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu oraz środka obezwładniającego. Wobec podejrzanych Sąd Rejonowy w Nowym Sączu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

 

Czytaj również: Krynica-Zdrój: Pobili 15-latka dla pieniędzy! Policjanci ich zatrzymali

 

– Była godz. 02:00 w nocy 19 czerwca 2019 roku, kiedy do jednego z mieszkań w Nowym Sączu przez otwarte okno balkonowe wtargnęło trzech mężczyzn z kominiarkami na głowach, z kolei na czatach stała młoda kobieta. Mężczyźni mieli przy sobie kij bejsbolowy i gaz łzawiący, przy pomocy którego doprowadzili domowników do stanu bezbronności, zabrali laptopa i wybiegli z budynku – poinformowała Aneta Izworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Na miejsce skierowano grupę operacyjno-procesową. Sądeccy policjanci ruszyli też w teren z psem służbowym i już po trzech godzinach od zdarzenia zatrzymali trzy osoby podejrzewane o ten rozbój. Dwóch mężczyzn w wieku 17 i 19 lat oraz 22-letnia kobieta usłyszeli prokuratorskie zarzuty z art. 280 § 2 Kodeksu karnego, tj. rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu i środka obezwładniającego, za co grozi im kara od 3 do 12 lat więzienia.

– Policjanci tutejszej jednostki wystąpili z wnioskiem do prokuratury, a ta do sądu, o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. 20 czerwca sąd przychylił się do tego wniosku i jego decyzją, w oczekiwaniu na wyrok, sprawcy najbliższe 3 miesiące spędzą za kratkami – dodała Aneta Izworska.

W efekcie dalszych intensywnych czynności mających na celu ustalenie i zatrzymanie czwartego ze sprawców rozboju, do swoich kompanów w areszcie dołączył również 22-latek, który został zatrzymany przez policjantów 24 czerwca. Mężczyzna usłyszał zarzut z art. 280 § 2 Kodeksu karnego, a sąd zastosował także wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło: KMP NS
Fot.: pixabay.com, KMP NS (zdjęcia ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź