miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

W Nowym Sączu Chińczyk chciał handlować mięsem przez internet

0 147

Funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzili kontrolę legalności pobytu w stosunku do obywatela Chin. Azjata przebywał w Polsce na podstawie wizy turystycznej, a w nowosądeckiej Delegaturze Urzędu Wojewódzkiego ubiegał się o pozwolenie na pracę. Teraz musi powrócić do kraju.

 

Czytaj również: Znęcał się nad rodziną. Trafił za kratki

 

11 maja po uzyskaniu informacji z Delegatury Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Nowym Sączu funkcjonariusze Wydziału ds. Cudzoziemców z Karpackiego Oddziału SG przeprowadzili kontrolę legalności pobytu w stosunku do obywatela Chin.

– Azjata przebywał w Polsce na podstawie ważnego paszportu oraz wizy Schengen, wydanej przez Republikę Włoch w celach turystycznych. Tego typu dokumenty uprawniały go wyłącznie do turystycznego przemieszczania się po strefie Schengen. W trakcie kontroli legalności pobytu stwierdzono, iż ww. cudzoziemiec na terytorium RP przyleciał bezpośrednio z Chin i z przesiadką we Włoszech – 2 maja 2018 r. przez lotnicze przejście graniczne w Krakowie – Balicach. Po przylocie udał się do Nowego Sącza, gdzie zamieszkał w jednym z hoteli – informuje Karpacki Oddział Straży Granicznej w Nowym Sączu.

Jak wyjaśnia KOSG mężczyzna z początku tłumaczył, że celem jego podróży były odwiedziny znajomych w Nowym Sączu, jednak nie potrafił określić kogo – nie znał imion, ani nazwisk, czy też adresów. Podaje także, że w trakcie dalszej rozmowy Azjata stwierdził, że będąc w Chinach od znajomego, otrzymał numer telefonu do obywatela Polski, który miał mu załatwić pracę na terenie Nowego Sącza. Praca cudzoziemca miała polegać na handlowaniu mięsem przez Internet.

W związku z tym, że cudzoziemiec w trakcie turystycznego pobytu postanowił jednak ubiegać się o zezwolenie na pobyt i pracę na terytorium Polski, przestał spełniać warunki potrzebne do otrzymania wizy i Komendant KaOSG wydał decyzję o jej cofnięciu.

Następnie nie posiadając już ważnego dokumentu uprawniającego do pobytu terenie Polski, obywatel Chin otrzymał decyzję administracyjną, zobowiązującą do opuszczenia naszego kraju. Co więcej, cudzoziemiec nie będzie mógł wjechać na terytorium Polski i krajów Schengen przez okres 12 miesięcy.

 

Opr. MK
Źródło i fot.: KOSG w Nowym Sączu

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.