miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

W Powroźniku zderzyły się dwa samochody [ZDJĘCIA]

0 234

W czwartek (2 sierpnia) w Powroźniku doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Ruch przez jakiś czas był utrudniony, gdyż zablokowany był jeden pas ruchu.

 

Czytaj również: Ukradł klocki Lego i… sprzedał je na ulicy!

 

W Powroźniku w czwartek (2 sierpnia) około godziny 8:19 na skrzyżowaniu drogi 981 miejsce miała kolizja dwóch samochodów osobowych marki Seat Cordoba i For S-Max. Podróżowały nimi łącznie 3 osoby. Wszyscy opuścili pojazdy o własnych siłach przed przybyciem służb ratowniczych. Nikt nie doznał żadnych obrażeń.

 

 

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych, rozłączeniu instalacji elektrycznej w pojazdach oraz wahadłowym kierowaniu ruchem do momentu usunięcia pojazdów z jezdni. Udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie. Jeden pas jezdni był całkowicie zablokowany. Przemieszczono pojazd poza drogę w celu usprawnienia ruchu drogowego. Usunięto z jezdni pozostałości karoserii oraz zużyty sorbent – informuje Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Działania strażaków trwały około godzinę. W akcji udział wzięły zastępy z JRG w Krynicy-Zdroju oraz OSP Muszyna.

 

 

Opr.: Klaudia Celusta

Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź