miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

W Żegiestowie na środku drogi spłonął Fiat Seicento! [ZDJĘCIA]

0 1 136

W środę (1 maja) ok. godz. 21:20 w miejscowości Żegiestów w gminie Muszyna doszło do pożaru samochodu osobowego, który znajdował się na środku drogi gminnej. Działania strażaków na miejscu zdarzenia trwały półtorej godziny. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Aż 1,5 ha lasu spłonęło! 45 strażaków walczyło z ogniem [ZDJĘCIA]

 

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że pożarem objęty został samochód osobowy marki Fiat Seicento. Osoby podróżujące pojazdem opuściły go przed przybyciem zastępów Straży Pożarnej i nie uskarżały się na żadne dolegliwości. Samochód znajdował się na środku drogi gminnej i był wyposażony w instalację LPG. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu piany ciężkiej na palący się samochód. Po ugaszeniu pożaru zakręcono zawór instalacji LPG oraz sprawdzono szczelność butli i temperaturę urządzeniami pomiarowymi. Schłodzono prądem wody butlę instalacji gazowej i ponowne sprawdzono temperaturę. Usunięto pojazd na pobocze drogi – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Żegiestowie zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Muszyna i OSP Żegiestów. Czynności prowadzone przez strażaków trwały półtorej godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź