miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wezbrany potok porwał osobówkę! [Zdjęcia]

0 974

Wczoraj, 22 czerwca około godziny 13.30 zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, OSP Długołęka oraz OSP Brzezna zadysponowane zostały do działań Długołęce. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że podczas przejazdu przez potok samochód osobowy został zabrany przez wezbrany nurt i zatrzymał się około 50 m niżej.

 

Czytaj również: Uratuj komuś życie! Oddaj krew [Akcja społeczna]

 

W chwili przybycia zastępów Straży Pożarnej dwie osoby jadące samochodem przybywały w bezpiecznym miejscu na brzegu, a samochód stał na kołach w środku koryta potoku. Działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeprowadzeniu wywiadu z osobami biorącymi udział w zdarzeniu, które oświadczyły że nie potrzebują pomocy medycznej.

 

 

Sprawdzono czy nie doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych. Kontrola nie wykazała wycieków. Za pomocą piły mechanicznej usunięto część zarośli i krzaków znajdujących się nad brzegiem. Samochód osobowy został zabezpieczony przed dalszym przemieszczeniem się przy pomocy lin. Ze względu na brak możliwości wydobycia samochodu osobowego dostępnym sprzętem oraz z uwagi na zagrożenie dla Strażaków, jakie stanowił wezbrany potok zabezpieczony samochód pozostawiono w potoku. Jednocześnie właściciel pojazdu oświadczył, że samodzielnie wydobędzie samochód z koryta potoku, gdy woda opadnie. Na tym działania trwające ponad dwie godziny zostały zakończone.

Opr. Rafał Kmak
fot. PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź