miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wierchomla Wielka: Zderzenie dwóch samochodów osobowych! [ZDJĘCIA]

0 407

W poniedziałek (6 maja) ok. godz. 7:00 w miejscowości Wierchomla Wielka w gminie Piwniczna-Zdrój doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Wszyscy uczestnicy zdarzenia opuścili pojazdy o własnych siłach i nie uskarżali się na żadne dolegliwości.

 

Czytaj również: Dramat w Trzetrzewinie: Zderzenie osobówki z ciężarówką! Nie żyje mężczyzna [WIDEO]

 

– Po przybyciu na miejsce ustalono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Seat Vario i Dacia Duster. Wszyscy uczestnicy zdarzenia opuścili pojazdy o własnych siłach i nie uskarżali się na dolegliwości. W wyniku zdarzenia doszło do rozszczelnienia miski olejowej. Pojazdy znajdowały się na kołach, blokując jeden pas jezdni. Na czas działań kierowano wahadłowo ruchem drogowym. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu klem akumulatora z uszkodzonego pojazdu marki Seat, neutralizacji i sorpcji rozlanego płynu silnikowego z jezdni. Z powodu ukształtowania terenu rozlany olej znajdował się na długości ok. 200 m. Po usunięciu zagrożenia pojazd zepchnięto na pobocze. Po tych czynnościach działania zakończono. Na miejscu pozostała Policja w celu kontynuowania czynności dochodzeniowych – poinformował Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Do działań w Wierchomli Wielkiej zadysponowane zostały zastępy z JRG nr 2 w Nowym Sączu oraz dwa zastępy z OSP. Czynności prowadzone przez strażaków trwały w sumie prawie dwie godziny.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź