miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wjechał samochodem do rowu i zbiegł?!

0 3 566

Około godziny 8:00 w miejscowości Żeleźnikowa Wielka (gm. Nawojowa) kierowca samochodu osobowego nie opanował pojazdu i wpadł do rowu. Na miejsce zdarzenia wezwane zostały zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. Jak się okazało, kierowca z niewyjaśnionych przyczyn oddalił się z miejsca zdarzenia.

 

Czytaj również: Były prezydent Nowego Sącza chce przekształcić upadłe Miasteczko Multimedialne w szpital dla osób zakażonych zarazą

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że samochód osobowy Opel Corsa wypadł z drogi, wpadł do rowu i uderzył w przepust. Jedna osoba podróżująca pojazdem znajdowała się poza nim pod opieką osób postronnych.  Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, sprawdzeniu czy nie doszło do wycieków płynów eksploatacyjnych oraz odłączeniu zasilania w samochodzie.

W trakcie działań otrzymano informację, że z osobą kierującą  podróżowały jeszcze dwie osoby, które oddaliły się z miejsca zdarzenia. W związku z tym przeszukano najbliższą okolice w celu odnalezienia tych osób i udzieleniu im ewentualnej pomocy. Nikogo nie odnaleziono. Dalsze działania prowadziła Policja, która nawiązała kontakt z pozostałymi osobami uczestniczącymi w zdarzeniu, które nie zostały poszkodowane.  W związku z tym działania strażaków zostały zakończone.

Rafał Kmak
fot. archiwum | Policja

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź