miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wpadł z prawie 200 g narkotyków. Posiedzi w więzieniu 10 lat?

0 2 959

Dzięki pracy operacyjnej sądeckich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, znaczne ilości amfetaminy i marihuany nie trafią do obiegu. Podczas przeszukania mieszkania 28-latka policjanci zabezpieczyli blisko 200 gramów narkotyków, a on sam trafił już do aresztu.

 

Czytaj również: Samochód osobowy dachował i wylądował w rowie [Zdjęcia]

 

Funkcjonariusze zajmowali się tą sprawą już od jakiegoś czasu, a kilka dni temu zapukali do mieszkania 28-latka. Ten widząc z kim ma do czynienia, swoim ciałem szybko zablokował drzwi. Nic mu to jednak nie dało, bo funkcjonariusze weszli do środka i przeszukali jego mieszkanie.

 

 

Część amfetaminy mężczyzna miał przy sobie, w kieszeni spodni. Funkcjonariusze znaleźli przy nim 15 zwitków z tym narkotykiem, jednak większość była schowana w słoiku umieszczonym w zamrażarce. W plecaku miał jeszcze marihuanę, a w pokoju maczetę. Łącznie sądeccy policjanci zabezpieczyli 196 gramów narkotyków, z których część była już podzielona na porcje, w tym ponad 175 gramów amfetaminy i blisko 21 gramów suszu ziela konopi.

Konsekwencją przeszukania było zatrzymanie 28-latka, który następnie trafił do policyjnego aresztu. Dzień później Prokurator Rejonowy w Nowym Sączu przedstawił mu zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz skierował wniosek do sądu o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego wniosku i mężczyzna trafił już do aresztu na 3 miesiące. Tam poczeka na wyrok, ponieważ zgodnie z prawem grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

źródło i fot. KMP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź