miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wybuch na Festynie Rodzinnym. Poparzone dziecko i 35-latek, w akcji śmigłowiec LPR

0 3 037

Wczoraj (niedziela, 23 czerwca) o godzinie 16.47 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Tęgoborze zadysponowane zostały do działań w miejscowości Skrzętla-Rojówka (gm. Łososina Dolna). Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na placu boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Skrzętli-Rojówce, podczas Festynu Rodzinnego doszło do wybuchu puszki pasty do podgrzewaczy na jednym ze stoisk gastronomicznych.

Czytaj również: Przed nami festiwal ze smakiem: Kociołek Galicyjski w Miasteczku Galicyjskim

– W wyniku wybuchu doszło do poparzenia dziecka znajdującego się w wózku dziecięcym obok stoiska. Poparzony został również 35-letni mężczyzna. Pod wpływem zdarzenia zasłabła siostra poparzonego dziecka. Osoby poszkodowane przekazano przybyłym załogom karetek Pogotowia ratunkowego – informują druhowie PSP Nowy Sącz.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Zabezpieczono lądowisko dla LPR na pobliskim placu budowy. Miejsce zdarzenia przekazano pisemnie Policji przybyłej na miejsce zdarzenia. Na tym działania strażaków trwające ponad półtora godziny zostały zakończone. Zastęp OSP Tęgoborze pozostał na miejscu zdarzenia w celu dalszego zabezpieczeniu imprezy.

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź