miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wyjątkowo spokojna noc sylwestrowa na Sądecczyźnie! Policja podsumowała działania

0 452

Sądecka Policja zakończyła działania „Sylwester”, które były prowadzone na terenie miasta Nowego Sącza oraz powiatu nowosądeckiego. Nad bezpieczeństwem osób świętujących, tylko w samym rynku w Nowym Sączu czuwało ponad czterdziestu policjantów, w tym umundurowanych, jak i operacyjnych, ubranych po cywilnemu. Natomiast na terenie całego miasta i powiatu w samą noc sylwestrową porządku pilnowało blisko stu funkcjonariuszy. Dzięki znacznej ilości zaangażowanych w zabezpieczenie Sylwestra policjantów był on w tym roku wyjątkowo spokojny.

Czytaj również: Strzelali sylwestrowo [Zdjęcia]

Mimo, że w okresie dwóch dni (31 grudnia 2019 roku i 1 stycznia 2020 roku) policjanci interweniowali 218 razy, to zdarzeń kryminalnym było naprawdę niewiele, a dokładnie: dwie kradzieże kieszonkowe i jedno przestępstwo narkotykowe. W tym czasie na terenie Sądecczyzny doszło do 16 kolizji i 1 wypadku drogowego, w którym 1 osoba została ranna. Policjanci zatrzymali także jednego nietrzeźwego kierowcę.

Święta na sądeckich drogach
Podczas tegorocznych działań policjantów, które trwały od 24 do 29 grudnia, na drogach Sądecczyzny doszło do 40 zdarzeń drogowych (37 kolizji i 3 wypadków, w których 6 osób zostało rannych). To oznacza, że zdarzeń i osób rannych było mniej niż rok temu. Do wypadków doszło w kolejności: 24 grudnia w Grybowie, 25 grudnia w Małej Wsi, a 27 grudnia w Nowym Sączu, na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Prażmowskiego. Najwięcej kolizji drogowych (zdarzeń bez obrażeń ciała) odnotowano w Wigilię, 24 grudnia (7) oraz 27 grudnia (13).

W okresie świątecznym zatrzymano sześciu kierowców jadących pod wpływem alkoholu.

Opr. Rafał Kmak
fot.: archiwum

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź