miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wyłowiono ciało strażaka! Koniec poszukiwań 32-latka, Cześć Jego Pamięci…

0 9 936

Znalezione wczoraj ciało w Świniarsku (gm. Chełmiec) w rzece Dunajec zakończyło poszukiwania 32-letniego mieszkańca Czerńca (gm. Chełmiec). Okazało się, że to zwłoki Zenona, który od 28 czerwca uznawany był za zaginionego. W akcji ratunkowej zaangażowane były policja, straż, WOPRowcy, GOPRowcy oraz rodzina i wolontariusze.

 

Czytaj również: 17 nowych zakażeń na Sądecczyźnie!
Już ponad tysiąc osób na kwarantannie w związku z koronawirusem [Raport 04.07.2020]

 

Niestety potwierdziły się informacje że ciało odnalezione w Świniarsku to nasz kolega druh Zenon Czech. W imieniu rodziny, strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerńcu, przyjaciół i kolegów dziękujemy wszystkim za tak wielkie zaangażowanie podczas poszukiwań. Cześć Jego Pamięci! – czytamy w komunikacie OSP Czerniec.

 

 

 

Zwłoki mężczyzny zauważył na ekranie monitoringu pracownik elektrowni wodnej w Świniarsku. W piątek, 3 lipca po godz. 18 na miejsce wezwano strażaków, policjantów i prokuratora. Wyłowione z rzeki ciało pasowało do rysopisu 32-letniego Zenona, mieszkańca miejscowości Czerniec w gminie Łącko, który był poszukiwany od kilku dni.

Przypomnijmy, w niedzielę 28 czerwca późnym wieczorem policjanci otrzymali informację, że na brzegu rzeki Dunajec w Łącku leżą męskie ubrania oraz plecak z dokumentami i telefonem. Ustalono, że należą one do 32-latka z Czerńca, który wybrał się na ryby. 

Przyczyny jego śmierci bada prokuratura.

Rafał Kmak
fot. OSP Czerniec

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź