miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wynosili markowe perfumy z drogerii! Policja zatrzymała ich kilkaset metrów dalej

0 1 729

Dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże markowych perfum w jednej z drogerii na terenie Starego Sącza zostało zatrzymanych przez miejscowych policjantów. Ich łupem padło łącznie 15 opakowań drogich zapachów o wartości przekraczającej 3,3 tysiąca złotych. Jeden z zatrzymanych działał w warunkach recydywy, dlatego grozi mu surowsza kara.

Czytaj również: Gigantyczna kolejowa rewolucja pod Nowym Sączem. Tunele, mosty i ogromne estakady robią wrażenie

Wpadli chwilę po kradzieży

Do zdarzenia doszło 5 maja. Policjanci z Komisariatu Policji w Starym Sączu otrzymali zgłoszenie o kradzieży w jednej z drogerii. Z ustaleń wynikało, że dwóch mężczyzn zabrało z półek markowe perfumy o wartości przekraczającej 2 tysiące złotych i opuściło sklep bez płacenia.

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli do działania. Zaledwie kilkaset metrów od sklepu namierzyli i zatrzymali podejrzewanych. Przy mężczyznach znaleziono jedenaście opakowań skradzionych perfum, które wróciły już na sklepowe półki.

To nie była ich pierwsza wizyta

Jak ustalili śledczy, zatrzymani mieli dopuścić się kradzieży w tej samej drogerii aż dwukrotnie. Łącznie wynieśli 15 opakowań markowych zapachów o wartości ponad 3,3 tysiąca złotych.

Zarzuty usłyszeli 36-letni mieszkaniec Nowego Sącza oraz 38-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego. Odpowiedzą za kradzież, za którą grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Sytuacja 36-latka jest jednak znacznie poważniejsza. Mężczyzna działał w warunkach recydywy, co może oznaczać dla niego zdecydowanie surowszy wyrok.

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź