miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wypadek dwóch osobówek! 7 osób poszkodowanych, śmigłowiec LPR w akcji [Zdjęcia]

0 2 196

 

Wczoraj (16 maja) w Podrzeczu (gm. Podegrodzie) doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych. Na skutek zderzenia poszkodowanych zostało 7 osób, w tym 3 dzieci. Do akcji ratunkowej włączył się śmigłowiec LPR, zastępy PSP i OSP, policja oraz pogotowie. Konieczne było użycie narzędzi hydraulicznych, celem uwolnienia zakleszczonego mężczyzny. Droga przez ponad 3 godziny była zablokowana.

 

Czytaj również: Czołówka w Łososinie! Dziecko w szpitalu, droga całkowicie zablokowana – KLIK

 

16 maja około godziny 9.33 zastępy z JRG nr 1 i 2 w Nowym Sączu, OSP Brzezna oraz OSP Podrzecze zadysponowane zostały do działań w Podrzeczu.  Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Volkswagen oraz Fiat. Samochodami podróżowało łącznie 7 osób, w tym troje dzieci.

 

 

W chwili przyjazdu strażaków na miejsce zdarzenia jeden z samochodów (Volkswagen) znajdował się w przydrożnym rowie, natomiast Fiat pozostawał na jednym pasie jezdni w kierunku Starego Sącza. Pojazdem marki Volkswagen podróżowała kobieta z trójką dzieci. Wszyscy o własnych siłach opuścili samochód, jedno dziecko uskarżało się na dolegliwości.

W samochodzie marki Fiat podróżowało trzech mężczyzn, z których dwóch opuściło samochód o własnych siłach, a trzeci został zakleszczony w pojeździe. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.

Wykonano dostęp do zakleszczonego w pojeździe mężczyzny przy użyciu zestawu narzędzi hydraulicznych. Na czas prowadzonych działań jezdnia została zablokowana w obu kierunkach. Na miejsce zdarzenia docierały kolejne karetki oraz Policja. Po wykonaniu dostępu do poszkodowanego oraz jego ewakuacji na desce ortopedycznej nastąpiło przekazanie mężczyzny ratownikom medycznym Pogotowia ratunkowego.

Na miejsce przyleciał śmigłowiec LPR. Jeden z poszkodowanych został przekazany załodze LPR. Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali przetransportowani do szpitali. Wykonano sorpcję rozlanych płynów eksploatacyjnych sorbentem. Po wykonanych czynnościach przez Policję, pojazdy wraz z pozostałościami zostały usunięte przez Pomoc Drogową. Działania strażaków trwały ponad trzy i pół godziny.

Opr. Rafał Kmak
fot. PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź