miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wypadek karetki pogotowia ratunkowego! Rondo Solidarności w roli głównej… Ratownik i dziecko w szpitalu [Zdjęcia]

0 738

Dzisiaj, 3 sierpnia około godziny 11:00 zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu zadysponowane zostały do działań w Nowym Sączu na ul. Królowej Jadwigi. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na rondzie Solidarności doszło do zderzenia samochodu osobowego z karetką pogotowia.

 

Czytaj również: Karetka warta 600 tys. złotych trafiła do Nowego Sącza!
Małopolska Tarcza Antykryzysowa wspiera sądeckie Pogotowie ratunkowe

 

Samochód osobowy blokował jeden pas ruchu, a karetka znajdowała się na boku blokując wszystkie pasy ruchu w kierunku ulicy Kilińskiego. Samochodem osobowym podróżował kierowca, który nie uskarżał się na żadne dolegliwości. W karetce znajdowały się cztery osoby w tym dziecko. Kierowca pojazdu doznał obrażeń. Wszystkie osoby opuściły pojazdy przed przybyciem zastępów straży i znajdowały się pod opieką ratowników medycznych biorącego udział w zdarzeniu.

 

 

Działania zastępów PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wprowadzeniu ruchu wahadłowego pojazdów,  odłączeniu klem od akumulatora w samochodzie osobowym oraz od dwóch akumulatorów w karetce pogotowia. Odzyskano rzeczy osobiste z wnętrza karetki, zarówno ratowników jak i osób przewożonych w transporcie. 

Dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych.Przybyli na miejsce ratownicy medyczni kolejnej karetki Pogotowia ratunkowego zdecydowali o zabraniu z miejsca zdarzenia dziecka oraz poszkodowanego ratownika. Jeden zastęp PSP pozostał na miejscu zdarzenia w celu zabezpieczenia prowadzonych czynności dochodzeniowych

Opr. Rafał Kmak
fot. PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź