miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wypadek na DK 28! Ranny w szpitalu [Zdjęcia]

0 202

Dzisiaj, 12 września około godziny 12.30 zastępy Straży Pożarnej w Nowym Sączu oraz OSP Krasne Potockie zadysponowane zostały do działań w Trzetrzewinie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do zderzenia samochodów Peugeot i Volkswagen, którymi podróżowali tylko kierujący. 

 

Czytaj również: Pożar był widoczny z daleka! Dramat na Porębie [Zdjęcia]

 

Jedna osoba została poszkodowana. Z samochodu Volkswagen nastąpiły wycieki płynów eksploatacyjnych. Ruch pojazdów był całkowicie wstrzymany w obydwu kierunkach. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu terenu działań oraz udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującym. Odłączono klemy akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. Osoby poszkodowane zostały przekazane przybyłym ratownikom karetek Pogotowia Ratunkowego. Jedna osoba została zabrana do szpitala.

 

 

Samochody osobowe kierowane były na objazdy drogami powiatowymi i gminnymi. Zastęp PSP zakończył działania a na miejscu pozostał zastęp OSP. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych Policji samochód Volkswagen został zabrany przez Pomoc drogową z miejsca zdarzenia. Wtedy wprowadzono ruch wahadłowy. Przybyły na miejsce właściciel Peugeota dostał zgodę od Policji na chwilowe podpięcie instalacji elektrycznej i zjechanie samochodem na swoją, pobliską posesję. Usunięto pozostałości po wypadku z jezdni i pobocza. Zasypano wyciekłe płyny sorbentem, usunięto na pobocze, spryskano zmywaczem i ponownie zasypano sorbentem. Zużyty sorbent pozostawiono na poboczu. Przywrócono ruch w obydwu kierunkach. Działania strażaków trwały ponad półtorej godziny.

Opr. Rafał Kmak
fot. PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź