miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wypadek na DK75! Droga zablokowana przez godzinę, dwa samochody skasowane [Zdjęcia]

0 177

We wtorek, 22 września około godziny 18.15 zastępy z Straży Pożarnej w Krynicy Zdroju oraz OSP Łabowa zadysponowane zostały do działań w Maciejowej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że na drodze krajowej nr 75 doszło do zderzenia pojazdów Mini Cooper oraz Ford Focus.

 

Czytaj również: Gotowy pierwszy z 5 Dragonów nowosądeckiego Newagu! Lokomotywy pojadą do Bydgoszczy, prawie 80 milionów zł. do Nowego Sącza

 

W pojazdach podróżowali kierujący, którzy opuścili pojazdy o własnych siłach. Pojazd Mini znajdował się poza jezdnią w przydrożnym rowie. Pojazd Ford z którego nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych znajdował się poza jezdnią na zatoczce autobusowej.

 

 

Kierujący nie zgłaszali dolegliwości. Ruch pojazdów w obydwu kierunkach był utrudniony. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyznaczeniu czasowego objazdu miejsca zdarzenia po drodze utwardzonej przebiegającej wzdłuż drogi krajowej nr 75 na odcinku około 50 m oraz kierowaniu ruchem drogowym.

Odpięto akumulatory w pojazdach. Dokonano sorpcji płynów eksploatacyjnych z pojazdu Ford. Udzielono wsparcia psychicznego jednej osobie do czasu przyjazdu karetki Pogotowia ratunkowego. Oświetlono teren działań do czynności dochodzeniowych prowadzonych przez Policję. Usunięto pozostałości karoserii z jezdni. Działania strażaków trwały godzinę.

Opr. Rafał Kmak
fot. PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź