miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wypadek TIRa w Czechach! 25-letni chłopak z Sądecczyzny w ciężkim stanie [Nagranie, tylko dla dorosłych]

5 336 436

Do tragicznego wypadku doszło w Czechach. Na autostradzie zderzyło się kilka tirów, wśród nich była również ciężarówka z Polski. Samochód należy do firmy z Tęgoborzy, kierowca ciągnika pochodzi z Subregionu Sądeckiego.

 

Czytaj również: W Nowym Sącz powstały pasy 3D! To pierwsza tego typu innowacja w naszym regionie

 

Autostrada D1 w kierunku Pragi na 210 kilometrze w pobliżu Holubic w regionie Vyškov została w poniedziałek (21 września) zablokowana na osiem godzin przez masowy wypadek sześciu samochodów. Ratownicy mieli na miejscu pięć załóg, w tym helikopter, strażacy musieli ratować dwóch kierowców ciężarówek. Jeden z nich jest Polakiem. Autostrada pozostawała nieprzejezdna, a na jej terenie tworzyły się długie korki.

 

 

W katastrofie uczestniczyło sześć samochodów, w tym cztery ciężarówki, jedna furgonetka i jeden samochód. – Jedna z hipotez zakłada, że kierowca ostatniego samochodu, ciężarówki z zagraniczną tablicą rejestracyjną, nie zachował wystarczającej uwagi i uderzył w kolumnę przed nim, która powstała tam z powodu dużego ruchu – powiedział rzecznik czeskiej policji Petr Vala.

Dwóch kierowców ciężarówek zostało uratowanych przez strażaków. Operacja trwała dwie godziny. – Już podczas akcji ratunkowej daliśmy kierowcom infuzję i środki przeciwbólowe – powiedzieli obaj. Jeden z kierowców został następnie przewieziony helikopterem w stanie krytycznym do pogotowia ratunkowego Szpitala Uniwersyteckiego w Brnie, drugi z umiarkowanymi obrażeniami został przewieziony przez ratowników do Szpitala Uniwersyteckiego w St. Anne’s.

 

Nagranie usunięte na prośbę rodziny pokrzywdzonego

 

 

Rafał Kmak
nagranie: czytelnik, iDnes.tv
źródło: iDnes.tv

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
5 Komentarze
 1. keisyr pisze

  Bandytyzm dziada bez pieniędzy handzla !!! Zmusza ludzi do pracy z granicą bo w sączu bieda i kwik !!! A później takie tragedie !! Dziad nie da nikomu się dorobić !! Za czasów rządu PiS ludzie stali w kilkukilometrowych korkach żeby mieszkać w bastionie PiSu !!! Pani Prezydent Iwono Mularczyk w Pani jedyna nadzieja !! Odbudować to upadłe miasto dać każdemu tylko z powiatu Kaczyńskiego (bo taka nazwa będzie obowiązywać) po 10tys zarobku!! Św. Lech Kaczyński ukarze się wtedy nad miastem i pobłogosławi takie postępowanie i ludzie otworzą oczy !!!

  1. Rysiek pisze

   O wow! Tego się nie da odzobaczyć! :O

  2. Anonim pisze

   Ty to musisz być padliną. L mentarz mialPrzesuń wycinki, aby je usunąć być o wypadku a piszesz o polityce i na dodatek płytko jakby za Tuska nasze tiry nie jeździły za granicą.

  3. Jan pisze

   Takie rzeczy co tam wypisane to są absurdy.

 2. Ja pindoolle pisze

  Stary odłożyć musisz to co zażywasz 😉

Zostaw odpowiedź