miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wypadek w Bartkowej-Posadowej

Wypadek z udziałem dwóch samochodów osobowych

0 948

W nocy z 14 lutego około godziny 23.30 doszło do wypadku w miejscowości Bartkowa Posadowa. W zdarzeniu uczestniczyły dwa samochody osobowe. W pojazdach znajdowały się 4 osoby. Kilka dni temu w tej miejscowości doszło do śmiertelnego wypadku.

Czytaj również: Śmiertelny wypadek w Bartkowej-Posadowej

– Zastępy z Jednostki Ratunkowo-Gaśniczej nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Gródek nad Dunajcem zadysponowane zostały do działań w Bartkowej Posadowej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w wypadku uczestniczyły dwa samochody osobowe. Samochodem Seat podróżował sam kierujący. Volkswagenem podróżowały trzy osoby. Dwie z nich znajdowały się poza pojazdem i nie uskarżały się na żadne dolegliwości. Jedna znajdowała się w pojeździe i uskarżała się na dolegliwości – informuje PSP w Nowym Sączu.

Volkswagen znajdował się w rowie. Samochód Seat częściowo na jezdni, częściowo na poboczu. Z Seata wyciekały płynów eksploatacyjnych. Na jezdni i poboczu znajdowała się duża ilość pozostałości powypadkowych. Ruch pojazdów odbywał się jednym pasem – wahadłowo. Na miejscu działań znajdował się patrol Policji oraz pomoc drogowa.

Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu terenu działań oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Odłączono klemy akumulatorów w uszkodzonych pojazdach. Kierowano wahadłowo ruchem. Oświetlono terenu działań. Poszkodowanego przekazano pod opiekę załogi karetki pogotowia ratunkowego. Kolejne działania polegały na udzielaniu wsparcia załodze Pogotowia Ratunkowego podczas transportu poszkodowanego do karetki.

Pozostałe osoby uczestniczące w zdarzeniu zostały przebadane i pozostały na miejscu zdarzenia. Po zakończeniu działań dochodzeniowych Policji usunięto pozostałości powypadkowe z jezdni. Zasypano wyciekłe płyny eksploatacyjne sorbentem. Wszystkie pozostałości po wypadku wraz z samochodami zabrała pomoc drogowa. Działania trwały trzy godziny.

Opr. Rafał Kmak
fot. PSP Nowy Sącz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź