miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wypadek w Łososinie Dolnej

0 347

W Łososinie Dolnej na drodze powiatowej do wypadku dwóch samochodów osobowych. Ruch samochodów na krajówce odbywał się wahadłowo przez przystanek autobusowy. Utrudnienia trwały ponad godzinę.

 

Czytaj również: Powstało Nowosądeckie Forum Młodzieży

 

– 18 listopada około godziny 6.20 zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP Łososina Dolna zadysponowane zostały do działań w Łososinie Dolnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w kolizji uczestniczyły dwa samochody osobowe tj. Volkswagen i Peugeot – informuje Państwowa Straż Pożarna.  Samochodami podróżowało łącznie cztery osoby. Osoby uczestniczące w zdarzeniu nie uskarżały się na dolegliwości. Pojazdy blokowały jeden pas ruchu na drodze powiatowej. Ruch pojazdów odbywał się wahadłowo poprzez przystanek autobusowy.

 

 

Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu terenu działań, odłączeniu klem akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz kierowaniu wahadłowo ruchem. Ustalono dodatkowo, że przed przybyciem na miejsce zastępów straży, towar przewożony na samochodzie Volkswagen został przeładowany na inny samochód celem dowiezienia do punktów rozładunku. Usunięto pozostałości po kolizji z jezdni. Zasypano wyciekłe płyny eksploatacyjne sorbentem, większe elementy karoserii przekazano kierującym pojazdami. Samochód Peugeot przemieszczono przy użyciu linki stalowej i samochodu pożarniczego na pobliski chodnik. Samochód Volkswagen przepchnięto również na pobliski chodnik. Przywrócono ruch w obydwu kierunkach. Działania strażaków trwały ponad godzinę.

Opr. Rafał Kmak
fot. PSP Nowy Sącz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź