miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wypadek w Starej Wsi! Sześć osób, w tym czworo dzieci trafiło do szpitala!

0 1 686

Wczoraj (16 maja) w godzinach popołudniowych w miejscowości Stara Wieś doszło do poważnego wypadku z udziałem autobusu oraz samochodu ciężarowego. Pojazdy zderzyły się na drodze powiatowej Limanowa – Kamienica, a do szpitala zostało zabranych sześć osób, w tym czworo dzieci.

 

Czytaj również: Tragedia w Krynicy! 80-letni kierowca zmarł podczas jazdy?

 

Do zdarzenia doszło 16 maja około godz. 13.50 na drodze w Starej Wsi (gmina Limanowa). – Ze wstępnych ustaleń wynika, że 36-letni kierujący zespołem pojazdów tj. samochodem ciężarowym marki Man wraz z naczepą marki Schwarzmuller zjeżdżając ze stromego wzniesienia w czasie pokonywania łuku w prawo w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze doprowadził do poślizgu przyczepy, która zjechała na przeciwległy pas ruchu uderzając w prawidłowo poruszający się autobus komunikacji publicznej marki Autosan prowadzony przez 35-letnią kierującą, w którym podróżowało 15 osób – wyjaśnia mł. asp. Jolanta Mól Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej.

Do szpitala karetki Pogotowia Ratunkowego zabrały w sumie sześć osób poszkodowanych. W wyniku zdarzenia 5 pasażerów autobusu wraz z kierująca zostało przewiezionych do szpitala. Nikt nie doznał ciężkich obrażeń ciała. Kierujący byli trzeźwi, 36-letniemu mężczyźnie policjanci zatrzymali prawo jazdy. Sprawa trafi do sądu – dodaje mł. asp. Jolanta Mól.

 

MK
Fot.: Facebook OSP Kamienica

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.