miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wystrzałowi pasażerowie na lotnisku. Chcieli przewieźć ostrą amunicję, dorwali ich pogranicznicy

1 774
 

Funkcjonariusze Placówki SG w Krakowie-Balicach, w ramach prowadzonego nadzoru nad kontrolą bezpieczeństwa, czterokrotnie otrzymali od pracowników Służby Ochrony Lotniska informacje o znalezieniu ostrej amunicji. W walizce 36-letniej Ukrainki lecącej do Londynu, zostały znalezione 2 szt. amunicji ostrej kaliber 9 mm Makarov.

Czytaj również: Inwestycja w garaż blaszany w Małopolsce – co musisz wiedzieć?

Natomiast do Tel Awiwu chciał lecieć 20-letni obywatel USA. W jego bagażu podręcznym odkryto 1 szt. amunicji ostrej kaliber 5.56 mm.

Z kolei na odlot samolotu do Pragi zgłosił się 25-letni obywatel Ukrainy, w  którego walizce ujawniono 3 szt. amunicji ostrej o kalibrze 5,45 mm.

W bagażu 37-letniego Polaka wybierającego się do Włoch (Bari), wykryto 1 szt. amunicji ostrej kaliber 7,62 mm.

W każdym z opisanych przypadków nie stwierdzono zbicia spłonki i naruszenia jej przez iglicę. W chwili kontroli żaden z pasażerów nie posiadał dokumentów uprawniających do legalnego posiadania amunicji czy broni. Ich właściciele tłumaczyli, że ujawnione przedmioty przypadkowo znalazły się w ich walizkach.

Zarówno Ukrainka i Ukrainiec, Amerykanin oraz Polak nie unikną konsekwencji, gdyż powyższe czyny wyczerpują znamiona art. 263 § 2 Kodeksu karnego, tj. nielegalne posiadanie broni lub amunicji, za co grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Dalsze czynności prowadzić będą funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Śledczej Placówki SG w Krakowie-Balicach. Zatrzymana amunicja zostanie przekazana do Laboratorium KWP w Krakowie, a materiały sprawy do Prokuratury Rejonowej w Krakowie.

Przypominamy!!!

Podróżując samolotem nie możemy wnieść na pokład niebezpiecznych przedmiotów. Obowiązuje bezwzględny zakaz  przewożona w kabinie pasażerskiej broni i amunicji. Chcąc legalnie przewieźć broń i amunicję przez granicę należy uzyskać stosowne pozwolenia.

Źródło i fot.: KaOSG w Nowym Sączu

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. ŻE NA DAA pisze

    Nieudolność redaktorska zmusza do pisania o lotnisku 150km od sącza ?? A co się wydarzyło na lotnisku w Poznaniu wczoraj ? Może też jakiś hit ?

Zostaw odpowiedź