miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Z 80 kg tytki profesjonalnym sprzętem nielegalnie wyprodukował setki papierosów

0 364

Policjanci z Nowego Sącza podczas jednej z realizacji zabezpieczyli nielegalne papierosy oraz profesjonalną maszynę do ich produkcji, a także zatrzymali mężczyznę, który wytwarzał i sprzedawał wyroby tytoniowe bez wpisu do rejestru i bez opodatkowania.

 

Czytaj również: Łabowa: Osobówka wyleciała z drogi, ranny w szpitalu [Zdjęcia]

 

Sądeccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, w wyniku prowadzonych czynności ustalili, że mieszkaniec Nowego Sącza w garażu produkuje papierosy, które później sprzedaje na terenie miasta. Kilka dni temu policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej, kiedy jechał swoim samochodem. Po sprawdzeniu wnętrza pojazdu funkcjonariusze znaleźli kilkaset papierosów bez oryginalnych opakowań, z kolei gdy przeszukali garaż, znaleźli profesjonalną maszynę do produkcji papierosów oraz zapas tytoniu. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do sądeckiej komendy.

 

 

W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że nielegalny proceder trwał od połowy 2017 roku, a w tym czasie sądeczanin nabył 80 kg tytoniu, z którego wyprodukował papierosy, a następnie je sprzedał. Mężczyzna usłyszał od funkcjonariuszy zarzuty wytwarzania wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestrów producentów wyrobów tytoniowych, za co grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Sądeczanin odpowie również przed Urzędem Kontroli Skarbowej za popełnione wykroczenie skarbowe w związku z tym, że posiadał tytoń i papierosy bez znaków skarbowych akcyzy.

źródło i fot.: KMP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź