miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Z chałupy niewiele zostało. Nocny dramat pogorzelców…

0 3 414

Wczoraj, 25 listopada około godziny 23.40 zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu oraz zastępy z pobliskich OSP zadysponowane zostały do miejscowości Skrzętla-Rojówka (gm. Łososina Dolna). Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że pożarem objęta była kotłownia oraz dach i poddasze budynku mieszkalnego.

 

Czytaj również: Nowy tor testowy nowosądeckiego Newagu

 

Osoby mieszkające w budynku opuściły budynek przed przybyciem zastępów straży. Nikt z domowników nie został poszkodowany. Zasilanie elektryczne odłączone zostało przez przybyłe na miejsce zdarzenia Pogotowie energetyczne. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody na palący się obiekt. Jeden do wnętrza na palącą się kotłownie a drugi na dach budynku. Po przybyciu następnych jednostek podano kolejne prądy wody na  dach oraz poddasze palącego się budynku.

 

 

Kolejny prąd wody podano w obronie na znajdujący się w pobliżu budynek gospodarczy. Wyznaczono jako punkt czerpania wody, hydrant znajdujący się około 100 metrów od miejsca pożaru. W celu skuteczniejszy działań gaśniczych przystąpiono do usuwaniu dachówki. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do rozbiórki elementów drewnianych poddasza oraz usunięciu z poddasza składowanych tam przedmiotów codziennego użytku.

Na miejscu obecne liczne siły i środki OSP:
– Tęgoborze
– Łososina Dolna
– Tabaszowa
– Krasne Potockie
– Paszyn
– Rożnów
– Brzezna
– Mogilno
oraz JRG1 Nowy Sącz
 

Nadpalone elementy konstrukcji budynku przelewane były wodą. Do rozbiórki wykorzystane zostały koparki. Po ugaszeniu pożaru sprawdzono pogorzelisko oraz elementy budynku przy użyciu kamery termowizyjnej oraz  miernika wielogazowego. Na miejsce zdarzenia celem dozorowania pogorzeliska pozostało OSP Tęgoborze oraz właściciel budynku. Działania ratowniczo-gaśnicze trwały kilkanaście godzin.

źródło i fot.: PSP Nowy Sącz

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź