miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zaginęła 92-latka! To był prawdziwy wyścig z czasem! [Akcja ratunkowa]

0 610

To był prawdziwy wyścig z czasem wielu policjantów i strażaków, którzy minionej nocy szukali starszej, schorowanej kobiety. Na szczęście poszukiwania zakończyły się pomyślnie.

Czytaj również: Koronawirus szaleje! Tylko dzisiaj 241 w Małopolsce! W Polsce 1587 przypadków [Raport 25.09.2020]

Zgłoszenie o zaginięciu 92-latki z Kamionki Wielkiej wpłynęło do Oficera Dyżurnego po 2 w nocy. Zaniepokojona rodzina szukała jej od północy, ale gdy ich działania nie przyniosły efektu zawiadomili policjantów.

 

 

W stan gotowości zostali postawieni nie tylko policjanci, ale także liczne zastępy Straży Pożarnej, w tym Ochotniczej. Sytuacja nie napawała optymizmem, ponieważ z relacji rodziny wynikało, że kobieta jest schorowana, a zatem jej życiu mogło zagrażać niebezpieczeństwo.

92-latkę znaleziono po godzinie 4.00, w zarośniętym przepuście drogowym. Jej wydobycie przez strażaków było utrudnione z uwagi na ukształtowanie terenu i usytuowanie przepustu. Kobieta była przytomna, ale wyziębiona i miała niewielkie obrażenia powstałe na skutek uderzenia albo upadku. Załoga pogotowia ratunkowego udzieliła jej pomocy i zabrała na badania do szpitala.

Sądeccy policjanci ustalają okoliczności tego zdarzenia.

Działania trwały 1 godz. 45 min. Siły i środki: OSP Bogusza, 2x OSP Królowa Górna, OSP Mystków (quad), JRG 1 Nowy Sącz (Suzuki), Policja, ZRM.
 
Opr. Rafał Kmak

fot. OSP Bogusza

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź