miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zmarł 3 uczestnik katastrofy w Świniarsku

0 7 994

Wczoraj (12 października) zmarła 3 osoba uczestnicząca w katastrofie w ruchu lądowym, do której doszło 2 września w miejscowości Świniarsko (gm. Chełmiec). Przypomnijmy, w zderzeniu czołowo-bocznym autobusu i samochodu ciężarowego brały udział łącznie 33 osoby. To druga ofiara ze Świniarska…

 

Czytaj również: Świniarsko w żałobie! Nie żyje jedna osoba, kolejna walczy o życie

Czytaj również: Zmarła druga osoba uczestnicząca w katastrofie w Świniarsku!

 

W pierwszy dzień szkoły (2 września) około godziny 10:20 na drodze powiatowej w Świniarsku (gm. Chełmiec) w autobus kursowy, jadący w kierunku Podrzecza, wjechała jadąca z naprzeciwka ciężarówka. W wypadku uczestniczyli w większości uczniowie sądeckich szkół w wieku 15-18 lat, którzy wracali z uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego.

Łącznie obrażeń doznały 33 osoby, w tym 15 nastolatków. Poszkodowani trafili do pięciu małopolskich szpitali. W dniu wypadku w szpitalu zmarł 85-letni mężczyzna (mieszkaniec Świniarska), dzień później (3 września) zmarła druga osoba (mieszkaniec Gostwicy). Wczoraj zmarła trzecia osoba – kolejny, starszy mieszkaniec Świniarska, który w sierpniu obchodził 50-lecie małżeństwa.

Rafał Kmak
fot. archiwum (miastoNS.pl)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź