miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Znaleziono ogromny, skorodowany 35 cm pocisk z II WŚ. 16 Batalion Powietrznodesantowy w akcji

0 937

Na Sądecczyźnie, w lesie znaleziono pocisk artyleryjski z czasów II Wojny Światowej. Powiadomiono patrol saperski z Krakowa. Do momentu przyjazdu saperów wojskowych policjanci zabezpieczali znalezisko.

 

Czytaj również: Jarosław Gowin przedstawił kalendarz odmrażania gospodarki. Chodzi m.in. o restauracje, handel i siłownie

 

25 kwietnia br. około godz. 14, dyżurny Komisariatu Policji w Starym Sączu został powiadomiony o znalezieniu niewybuchu w terenie leśnym w miejscowości Obidza. Na skorodowany pocisk natknął się podczas spaceru mieszkaniec tej miejscowości. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z grupy minersko-pirotechnicznej z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, którzy potwierdzili, że jest to pocisk moździerzowy o długości ok. 35 cm, pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Powiadomiono 16 Batalion Powietrznodesantowy w Krakowie.

 

 

Do czasu przybycia patrolu saperskiego znalezisko zabezpieczali policjanci ze Starego Sącza. Dzisiaj około południa do Obidzy przybyła załoga 16 Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa. Niebezpieczna pozostałość po wojnie została zabezpieczona przez krakowskich saperów w specjalistycznym pojeździe pirotechnicznym i przetransportowana na poligon celem neutralizacji.

To już kolejne odkrycie pozostałości po II Wojnie Światowej na terenie Sądecczyzny. Sądecka Policja zwraca uwagę, aby samodzielnie nie próbować przenosić tego typu znalezisk. W sytuacji kiedy ujawnimy podejrzany przedmiot, należy jak najszybciej powiadomić Policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź