miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Znaleziono samochód zaginionego Jakuba Bocheńskiego, zaginionego 8 dni temu Sądeczanina

0 8 646

Znalazł się pojazd, którym oddalił się Jakub Bocheński – zaginiony w ubiegły czwartek (22 września) sądeczanin. Mnóstwo osób i instytucji zaangażowało się w poszukiwania, które trwają już 8 dni. Informacje o odnalezieniu pojazdu potwierdza KMP w Krakowie. Więcej o sprawie pisaliśmy tutaj: Zwrot w sprawie zaginionego Jakuba Bocheńskiego? Nowe wątki w sprawie w ogólnopolskich mediach

Czytaj również: Wielkie otwarcie pierwszego sklepu eobuwie.pl i MODIVO w Nowym Sączu

Potwierdzam tą informację – mówi w rozmowie z miastoNS.pl podkom. Piotr Szpiech, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie – Wczoraj w godzinach popołudniowych policjanci z komisariatu nr 8 odnaleźli pojazd marki Renault Megan w okolicach Płaszowa, należy on do zaginionego. Samochód został odholowany na policyjny parking. Zostanie poddany oględzinom. Poszukiwania zaginionego Jakuba nadal trwają. 

Na pytania związane ze stanem technicznym pojazdu (czy był uszkodzony) oraz czy w samochodzie znaleźli coś, co może pomóc w dalszych poszukiwaniach komisarz odpowiada. – Niestety to co Państwu powiedziałem to jest wszystko co na ten moment mogę oficjalnie przekazać. 

Szczegóły dotyczące lokalizacji samochodu padali reporterzy rmf.fm – 30-letni, zawieszony w ostatnich dniach polityk Lewicy z Sądecczyzny, był widziany po raz ostatni 22 września w czwartek. Wyszedł wówczas z jednego z hoteli w Krakowie zostawiając swoje rzeczy. Policjanci odnaleźli jego samochód przy ulicy Portowej w Krakowie, niedaleko stopnia wodnego Dąbie.

Jakub Bocheński zaginął w czwartek 22 września. Jak informowała policja, 30-latek między godziną 11 a 13 wyszedł z hotelu “Hilton” przy ul. Dąbskiej 5 w Krakowie i udał się w nieznanym kierunku. Do chwili obecnej nie powrócił i nie nawiązał kontaktu z rodziną.

W dniu zaginięcia Jakub Bocheński brał udział w służbowym szkoleniu. W trakcie przerwy, w dość tajemniczych okolicznościach opuścił budynek i odjechał, pozostawiając na sali swoje rzeczy. Z relacji świadków wynika, że jeszcze w trakcie szkolenia był wyraźnie zdenerwowany.

Jakub Bocheński w dniu zaginięcia ubrany był w spodnie jeansowe i ciemny sweter. Zaginiony może poruszać się samochodem marki Renault Megane nr rej. KNS 0453N koloru grafitowego.

fot.: Zdjęcie ilustracyjne (archiwum)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź