miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Znęcał się nad rodziną. Trafił za kratki

0 204

Jeden z mieszkańców gminy Podegrodzie od kilku lat znęcał się nad żoną i dziećmi. Funkcjonariusze Policji zatrzymali Sądeczanina, wobec którego zastosowano tymczasowy areszt. Mężczyźnie grozi nawet pięć lat więzienia.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Na skrzyżowaniu Jagiellońskiej i Mickiewicza zderzyły się dwa pojazdy. Trzy osoby zostały ranne [ZDJĘCIA]

 

3 maja starosądeccy policjancie zatrzymali mężczyznę, który znęcał się nad żoną i dziećmi. – Mieszkaniec gminy Podegrodzie od kilku lat znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną i dziećmi. Teraz poniesie konsekwencje swojego zachowania, ponieważ po incydencie związanym z groźbami pozbawienia życia, przerażona rodzina zdecydowała się powiadomić policjantów – informuje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

– Po analizie tej sprawy policjanci wnioskowali do prokuratury, a ta do sądu, o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego wniosku i zgodnie z jego decyzją sprawca trafił już za kraty. Tam poczeka na ostateczny wyrok, a grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia oficer prasowy.

Jak podkreślają policjanci, na zjawisko przemocy domowej nie można pozostawać obojętnym. – Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej lub jej świadkiem nie wahaj się powiadomić o tym Policji. W trosce o zdrowie i życie Twoje i Twoich najbliższych nie pozwalaj, by sprawca pozostał bezkarny – apeluje Policja.

 

 

Opr. MK
Źródło: KMP w Nowym Sączu
Fot. policja.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź