miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zubrzyk: Jedna osoba poszkodowana w zderzeniu osobówki i samochodu ciężarowego

0 1 120

W poniedziałek (22 stycznia) w godzinach porannych doszło do zdarzenia drogowego w miejscowości Zubrzyk (gmina Piwniczna Zdrój). Zderzył się tam samochód ciężarowy z samochodem osobowym, którymi łącznie podróżowały trzy osoby. Jedna osoba została poszkodowana w wyniku zdarzenia.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Zderzenie dwóch samochodów na Al. Wolności

 

22 stycznia około godziny 8.19 zastępy Straży Pożarnej wysłano do działań w Zubrzyku. – Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że wypadek miał miejsce na drodze 971 pomiędzy miejscowością Żegiestów i Zubrzyk. W zdarzeniu uczestniczył samochód osobowy marki Audi oraz samochód ciężarowy z naczepą. Pojazdami podróżowały łącznie trzy osoby. Wszyscy uczestnicy zdarzenia opuścili pojazdy o własnych siłach przed przybyciem pierwszego zastępu straży – informuje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu.

Jedna osoba uskarżała się na dolegliwości, a strażacy udzielili jej pomocy do czasu przyjazdu karetki. Uszkodzony samochód osobowy znajdował się w przyrożnym rowie, a samochód ciężarowy na jednym pasie drogi. Ruch pojazdów odbywał się wahadłowo. Z uszkodzonego samochodu osobowego nastąpił wyciek płynów eksploatacyjnych – wyjaśnia rzecznik.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Dokonano rozłączenia instalacji elektrycznej w samochodzie osobowym. Wahadłowo kierowano ruchem. Wykonano sorpcje rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz usunięto z jezdni pozostałości powypadkowe. Osoba poszkodowana została przekazana pod opiekę Pogotowia Ratunkowego – dodaje rzecznik i zaznacza, że działania dziewiętnastu strażaków trwały prawie pięć godzin.

Opr. MK
Źródło i fot.: KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź