miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zwęglone zwłoki mężczyzny w spalonym domku

0 2 538

Dziś rano spłonął mały budynek mieszkalny, w którym strażacy znaleźli zwęglone zwłoki mężczyzny. Informację o pożarze domku w miejscowości Makowica (gmina Limanowa) strażacy otrzymali dziś o godzinie 5:33. Do działań wysłano łącznie dziewięć zastępów straży, w tym strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej limanowskiej PSP, a także druhów z jednostek OSP Łososina Górna, OSP Kisielówka oraz OSP Laskowa – w sumie ponad 40 strażaków. O tragedii poinformował serwis limanowa.in

 

Czytaj również: Wyłączą prąd! Nawet na 8 godzin [Harmonogram prac]

 

W  płomieniach zginął tam 65-letni mężczyzna. Ogień w kontenerze wykorzystywanym jako budynek mieszkalny zauważono po godzinie 5 rano. Cała akcja ratownicza zakończyła się przed godziną 8. Uczestniczyło w niej 9 zastępów Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych i Ochotniczych Straży Pożarnych z Limanowej i okolic. Łącznie około 40 osób. Nie wiadomo, co spowodowało pożar oraz jaka była bezpośrednia przyczyna śmierci mężczyzny. Wyjaśni to śledztwo.

Po zakończeniu działań gaśniczych w pogorzelisku zostały ujawnione zwłoki mężczyzny. Nadal trwają czynności, policjanci przeprowadzili oględziny. Na miejscu jest obecny prokurator i biegły z zakresu pożarnictwa – mówi w rozmowie z limanowa.in asp. szt. Barbara Szczerba z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. – Wszystkie okoliczności zdarzenia zostaną ustalone w toku śledztwa – dodaje.

źródło i fot.: limanowa.in

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź