miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zwrot w sprawie zaginionego Jakuba Bocheńskiego? Nowe wątki w sprawie w ogólnopolskich mediach

0 10 005

Nadal trwają poszukiwania zaginionego w ubiegły czwartek sądeczanina Jakub Bocheńskiego. 30-letni mężczyzna nie daje znaku życia najbliższym. Policja również nie może namierzyć zaginionego. Akcja poszukiwawcza zakrojona jest na szeroką skalę. O sytuacji informowały już praktycznie wszystkie ogólnopolskie stacje. Dzisiaj (27 września) w mediach pojawiła się zaskakująca wszystkich informacja. Jak podaje serwis TVP.Info: – Z ustaleń wynika, że sprawa może mieć kryminalny charakter. Jedna z kobiet twierdzi, że Jakub B. krótko przed zaginięciem wykorzystał ją seksualnie. Kobieta złożyła już zawiadomienie w tej sprawie, a policjanci zabezpieczyli nagrania z hotelowego monitoringu – czytamy w komunikacie.

Czytaj również: Przeczeszą zbiorniki i parki. Poszukiwania Jakuba Bocheńskiego w terenie

Portal tvp.info ujawnił zaskakujące informacje, które mogą mieć związek z zaginięciem 30-letniego polityka Lewicy Jakuba Bocheńskiego. Według redaktorów portalu, w nocy ze środy na czwartek, w krakowskim hotelu Hilton odbywała się impreza firmowa PwC, w której brał udział Bocheński. To właśnie wtedy miało dojść do przestępstwa. Mężczyzna miał zgwałcić kobietę. Władze partii postanowiły zawiesić w prawach członkowskich 30-latka. – Władze Nowej Lewicy podjęły w trybie natychmiastowym decyzję o zawieszeniu Jakuba Bocheńskiego w partii – czytamy na Twitterze.

 

– Ślady zacierał znajomy, który zabrał prześcieradło z pokoju kobiety. To nie pierwsza historia tego typu z Jakubem B. w roli głównej. Poprzednie też miały być wyciszane – mówi osoba znająca kulisy sprawy. Informacje te, choć nieoficjalnie, potwierdza również policja, czytamy w ogólnopolskim serwisie.

Więcej na TVP.Info – KLIK

Na ten moment najważniejsze jest, aby mężczyzna dał znak życia i uspokoił nastroje społeczne. Czekamy więc na sygnał z policji lub rodziny zaginionego o szczęśliwym zakończeniu poszukiwań.

Jakub Bocheński zaginął w czwartek 22 września. Jak informowała policja, 30-latek między godziną 11 a 13 wyszedł z hotelu “Hilton” przy ul. Dąbskiej 5 w Krakowie i udał się w nieznanym kierunku. Do chwili obecnej nie powrócił i nie nawiązał kontaktu z rodziną.

W dniu zaginięcia Jakub Bocheński brał udział w służbowym szkoleniu. W trakcie przerwy, w dość tajemniczych okolicznościach opuścił budynek i odjechał, pozostawiając na sali swoje rzeczy. Z relacji świadków wynika, że jeszcze w trakcie szkolenia był wyraźnie zdenerwowany.

Jakub Bocheński w dniu zaginięcia ubrany był w spodnie jeansowe i ciemny sweter. Zaginiony może poruszać się samochodem marki Renault Megane nr rej. KNS 0453N koloru grafitowego.

Komentarze Facebook
Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź