miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Janusz Jedynak w Dyskusyjnym Klubie Książki

0 178

Spotkanie z artystą – poetą i malarzem Januszem Jedynakiem uatrakcyjniło kolejne spotkanie czytelników (a w zasadzie czytelniczek) w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

W Filii Os. Gorzków – Wojska Polskiego Sądeckiej Biblioteki Publicznej można było usłyszeć i przeczytać wiersze naszego rodzimego poety (choć pochodzącego z Katowic). Poezja o sprawach najważniejszych: życiu, pięknie, przemijaniu, umieraniu, ale też poruszająca ważkie problemy, np. sprawę bezdomności. Każdy człowiek to odrębna historia życia, wyobrażenia, nadzieje, rozczarowania – o tym w swojej poezji przypomina Janusz Jedynak.

W zbiorach poety znalazły się też wiersze z pogranicza snu i jawy, nawiązujące do głęboko zakorzenionych tęsknot i wspomnień. Artysta dotychczas wydał cztery tomiki poezji, a materiał na dwa kolejne już czeka na wydawcę. Gość wtorkowego DKK to człowiek niesamowicie utalentowany (z powodzeniem zaistniał także w świecie malarsko-ilustratorskim), ale też bardzo skromny.

Podczas spotkania wyczerpująco odpowiadał na wszystkie pytania, jak również opowiadał o inspiracjach i poetyckim procesie twórczym. Mimo że potrafi rymować, preferuje wiersze białe – w nich bardziej można się wyrazić. Uczestnicy czytelniczego spotkania z przyjemnością czytali wiersze i próbowali je interpretować. Poeta przestawił również kilka tekstów z nowych zbiorów poezji, które, mamy nadzieję, już wkrótce ujrzą światło dzienne i zagoszczą w domach wielu (nie tylko) sądeczan.

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.