miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Bartez i Hypery wspólną piosenką otwierają SPOTLIGHT!

0 649

Akcja SPOTLIGHT to inicjatywa, która została stworzona dla młodych sądeckich artystów chcących zaistnieć w świecie muzyki. Na początek Bartez (Przemysław Bartkowski) oraz Hypery (Wiktoria Baziuk) stworzyli utwór pt. „PSYCHO”.

 

Czytaj również: Pasjonujesz się muzyką? Rusza SPOTLIGHT!

 

Twórcy utworu za motto przyjęli cytat „Najwyższej Kapłanki Soulu” – Niny Simone („I’ll tell you what freedom is to me: no fear. I mean really, no fear!”). „PSYCHO” to kawałek przełamujący schematy i oczywistości hip-hopu, a zarazem alternatywa dla tego gatunku pełna ciekawych rozwiązań i loop’owych smaczków. Bartez i Hypery to artyści pochodzący z dwóch różnych światów. Bartez w swojej twórczości zwraca uwagę na codziennych zmaganiach przeciętnego Kowalskiego, jego przemyśleniach, sytuacjach życiowych czy perspektywach względem jutra. Natomiast Hypery bazuje na amerykańskim, ulicznym rap klimacie. Wspólnie połączyli dwa odrębne klimaty, aby stworzyć kawałek pełen przemyśleń.

Posłuchaj utworu „PSYCHO” klikając w link: [KLIK]

 

 

Przemysław „BARTEZ” Bartkowski to sądecki raper urodzony w 1995 roku. Pisaniem tekstów, nagrywaniem i koncertowaniem zajmuje się nieprzerwanie od 2011 roku. Jak sam przyznaje robi to „z czystej pasji i zajawy”. Od 2015 roku wraz z Mańkiem (Mateusz Smoleń) tworzą duet. Supportowali takich artystów z czołówki polskiej sceny hip-hopowej jak: Paluch, Peja, Kaliber 44, Zeus, Słoń, Sobota, Kękę czy Tau. Mieli okazję wspierać Arkadia na koncertach promujących jego autorskie albumy.

W swoich kawałkach zawsze staram się kłaść jak największy nacisk na treść. Wiem po sobie… tak samo jako słuchacz tej muzyki zwracam szczególną uwagę na przekaz, jaki niesie za sobą muzyka innych raperów. Oczywiście pozostałe elementy są również bardzo istotne. Dziś zwraca się szczególną uwagę na umiejętności tekściarzy, co jest też kluczowe w odbiorze. Producenci są znacznie bardziej doceniani za swoją pracę, niż kiedyś: unikatowość, umiejętność łączenia różnych elementów muzyki, tworzenia świeżych brzmień, itd. Ze swojej strony zawsze staram się mówić o tym, co jest dla mnie istotne, co mnie dotknęło. Dzielę się swoimi doświadczeniami w taki sposób, abym ja był cały czas sobą, a osoba która będzie tego słuchać mogła się w jakimś stopniu w tym odnaleźć lub po prostu cieszyć się ze słuchania muzyki – mówi  Bartez swojej twórczości.

Zachęcamy do śledzenia oficjalnego fanpage BARTEZA [KLIK].

Poniżej prezentujemy kilka utworów BARTEZA:

„Nie Ma Mnie” | listopad 2017 – [KLIK]

„Realizator Marzeń” | sierpień 2016 – [KLIK]

„Dobitnie” | luty 2016 – [KLIK]

„Chcę Żyć” (feat. Arkadio) | luty 2016 – [KLIK]

„Wspólny Gen” (Bartez/Maniek) | grudzień 2015 – [KLIK]

 

 

Wiktoria „HYPERY” Baziuk to sądeczanka urodzona w 1997 roku. Swoją muzykę zaczęła tworzyć dwa lata temu, jak sama przyznaje – z przypadku. Warstwa tekstowa jej utworów naznaczona jest opisami sytuacji, ludzi, tego wszystkiego, co miało dla niej duże znaczenie lub zwróciło jej uwagę.

„No Worries” jest to kawałek, który napisałam jako pierwszy w swoim życiu. Głównie chciałam, żeby przekazał dosłownie „żadnych zmartwień”. Po co skupiać się na rzeczach, które cię tylko dołują i sprawiają że jesteś nieszczęśliwy?! Mówi też o tym, że jeśli czegoś bardzo pragniesz, jesteś w stanie osiągnąć swój cel tylko musisz słuchać siebie, a nie tego, co mówią ci inni – „you are u, I’m me”. Trzeba być po prostu sobą… Z kolei „Stop Yellin’ At Me” jest to dialog wewnętrzny, biję się w nim z własnymi myślami. „Fxxk U” jest trochę prześmiewcze, ale nie wgłębiajmy się w szczegóły… – żartuje Hypery i dodaje: – Jeśli chodzi o cover „Juju on that beat” (org. Zay Hilfigerrr & Zayion McCall), zostało to nagrane na spontanie, ponieważ potrzebowałam podłożyć jakiekolwiek słowa pod beat w efekcie końcowym razem z Wełenką stwierdziliśmy, że w sumie jest niezłe i można wrzucić to na YT – komentuje Wiktoria Baziuk.

Poniżej prezentujemy wybrane utwory HYPERY:

„Fxxk U” | grudzień 2017 – [KLIK]

„Juju On That Beat” (Zay Hilfigerrr & Zayion McCall cover) | maj 2017 – [KLIK]

„Stop Yellin’ At Me” | luty 2017 – [KLIK]

„No Worries” | listopad 2016 – [KLIK]

 

„PSYCHO” jest wspólnym projektem Barteza i Hypery, który, został „sfinalizowany dość szybko, ale po długich bojach twórczych”:

Z Hypery było tak ze spotkaliśmy się „po godzinach” i tak od słowa do słowa przy rozmowie stwierdziliśmy, że pasuje zrobić coś wspólnie. Temat na numer zaproponowałem ja, Hypery od razu się to spodobało i tak zaczęliśmy wspólne działania. Hypery spędziła sporo czasu w studio nad dopracowaniem tego numeru pod względem muzycznym, za co jestem jej mega wdzięczny. Co się tyczy tekstu, powstał po to, aby obnażyć absurd rzeczywistości. Dzisiaj ludzie o jakichkolwiek wartościach, ugruntowanych przekonaniach, z ambicjami co do tego, żeby z życia brać jak najwięcej, są uważani za nienormalnych. Jesteśmy z tego powodu PSYCHO, jesteśmy niezgodni dla społeczeństwa. O tym też mówi końcówka mojej zwrotki, która jest tego podsumowaniem: raz porównanie siebie do postaci Elliota z „Mr. Robot”, dwa: właśnie do PSYCHO, bo staram się żyć normalnie” – mówi Bartez o współpracy nad wspólnym utworem.

 

 

Opr.: Klaudia Celusta

Źródło i fot.: Organizator

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź