miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Budowa kościoła idzie pełną parą! Wsparcie umożliwi szybkie zakończenie inwestycji [Akcja społeczna]

3 3 335

Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Nowym Sączu powstała w 2011 r., liczy ok. 2500 wiernych, stale przybywa w niej nowych domostw. Kilka miesięcy temu rozpoczęła się tam budowa świątyni. Pomimo tego, iż prace przebiegają bardzo sprawnie, nieustannie potrzebne jest wsparcie wiernych kościoła katolickiego. Ogłoszono zrzutkę – celem jest zebranie 100 tys. złotych. Zebrano już prawie 2 tysiące. Pomożecie?

 

Czytaj również: Zamów na IKEA.pl i odbierz w Nowym Sączu

 

W parafii funkconują liczne wspólnoty duszpasterskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Posiada ona trzy śpiewające schole, LSO, dwie grupy apostolskie młodzieży, Domowy Kościół, Rycerstwo Niepokalanej, Rycerzy Kolumba, Róże Żywego Różańca, Różaniec Rodziców za Dzieci, Margaretki, Szkolne Koło Caritas dba zrzeszające dzieci i młodzież oraz Parafialny Oddział Caritas dla dorosłych. Przy parafii działa Szkoła Pierwszej Pomocy oraz Fundacja „Pokój zaczyna się od uśmiechu”, podejmująca różne cenne inicjatywy, jak również angażuje się w działalność stowarzyszenia Robimy Coś Więcej.

 

Prace związane z budową świątyni postępują bardzo szybko

 

Pracy nie brakuje zarówno dla duszpasterzy jak i wiernych świeckich, angażujących się w życie lokalnego Kościoła. Obecnie duchowym centrum jest budynek kaplicy pw. Św. Jana Chrzciciela. Dysponuje jedną wielofunkcyjną salą katechetyczną, która służy jako jadalnia, miejsce spotkań formacyjnych czy prób zespołów. 

 

Link do zrzutki – KLIK

 

18 maja 2019r. została wbita pierwsza łopata pod budowę nowej świątyni. Ekipa budowlana bardzo prężnie zabrała się do pracy. Zdumiewające są efekty ich dotychczasowych wysiłków i serca wszystkich rosną. Na usta  cisną się słowa: „Boże pobłogosław to dzieło!”. – Wyrażamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości  będziemy mogli modlić się i spotykać w naszej nowej parafialnej świątyni – informują inicjatorzy akcji.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
3 Komentarze
  1. Lukasz pisze

    całe szczęście że mamy kilka szpitali w Sączu to przyda się dziesiąty kościół

  2. Abdul pisze

    Ze zdjęć widać że bardzo ładny meczet tam powstaje. No i dobrze, kiedyś będzie mniej problemów z przeróbkami. Inshallach

  3. Michał pisze

    Jak naradzie w Niemczech nie przerabiaja kościołów. Budują sobie nowe meczety ! Końcu są u siebie 😑

Zostaw odpowiedź