miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Chór „Veraicon” z Bazyliki Świętej Małgorzaty w Nowym Sączu śpiewa wspólnie, online! [Nagranie]

0 1 036

Tegoroczny Wielki Post jest inny niż zazwyczaj. Członkowie chóru nie mają możliwości spotkać się na próbie w kościele. Jednak nie stanowi to dla nich przeszkody. Postanowili nagrać „Dobranoc Głowo Święta” (opr. P. Bębenek). Ta inicjatywa spotkała się z aprobatą wszystkich chórzystów. Dzięki pomocy tenora – Sebastiana, który odpowiada za techniczną stronę nagrania, udało się wykonać tę piękną pieśń on-line. – Chcemy by dotarła ona do jak największej ilości osób i pomogła w jeszcze lepszym przygotowaniu do Świąt Wielkiej Nocy – apelują chórzyści.

 

Czytaj również: Wielki tydzień w obliczu pandemii. Jest dekret Diecezji Tarnowskiej – KLIK

 

 

Właśnie za to między innymi kocham mój chór: kwarantanna, nie można się spotykać, próby zawieszone…no i co z tego? Robimy “Veraicon, edycję domową”, i też jest fajnie. Patrząc na nich w okienku komputera wzdycham tylko: ech, gdybym miała taką frekwencję na każdej próbie… – mówi Izabela Biskupska, dyrygentka chóru.

Chyba żadne z nas nie wyobrażało sobie, że nadejdzie taki czas, że nie będzie można zaśpiewać podczas Triduum Paschalnego. W tym trudnym dla wszystkich czasie – pandemii – bardzo tęsknimy za sobą i wspólną modlitwą wyrażoną śpiewem. Jak widać jednak, nic nie jest w stanie powstrzymać nas przed wspólnym śpiewaniem – nawet brak odpowiednich warunków i sprzętu. Chcieć to móc. Mam szczególny stosunek do tej nagranej pieśni – znam ją od dziecka, nauczył mnie jej mój tatuś. W okresie Wielkiego Postu wybrzmiewała często w naszym domu – mówi Małgorzata Rzepa, sopranistka chóru.

Wszyscy w naszym chórze żyjemy muzyką. Brak prób powodował ogromny niedosyt. Przecież spotykaliśmy się dwa razy w tygodniu. Pomysł nagrania zrodził się w nas wszystkich. I wystarczyło dosłownie jedno zdanie na naszej grupie. No i proszę, jak widać każdy z nas ma Veraicon głęboko w sercu. Następnego dnia mieliśmy już sporo nagrań. Cieszę się, że udało nam się to przedsięwzięcie przed najważniejszymi świętami wszystkich katolików. Może chociaż trochę przyczynimy się do godnego przeżywania Świąt Wielkanocnych w jakże inny sposób w tym roku – mówi Marcin Adamek, tenor chóru.

Śpiewanie w chórze to nasza pasja. Niestety tak jak wszyscy, musimy mierzyć się z wieloma ograniczeniami. Jednak nie przeszkodziło nam to we wspólnym śpiewaniu. Troszkę inne wydanie naszego chóru Veraicon, ale jakże prawdziwe. Poczuliśmy potrzebę by wspólnie zaśpiewać w tym Wielkim Poście i skoro nie możemy na żywo – spotkaliśmy się online – mówią siostry Paulina i Justyna Uszko, sopranistki chóru.

Skład chóru Veraicon:
Dyrygent: Izabela Biskupska
Soprany: Justyna Uszko, Paulina Uszko, Paulina Płachta, Patrycja Płachta, Elżbieta Grzywnowicz, Małgorzata Rzepa, Agata Rączka, Natalia Strączek.
Alty: Agnieszka Barczyk, Mariola Matiaszek, Małgorzata Smajdor, Małgorzata Skoczeń, Teresa Plata, Magdalena Knop, Agnieszka Dobrowolska, Kinga Berowska, Zofia Berowska, Irena Tomasiak
Tenory: Sebastian Cebula, Marcin Adamek, Jan Uryga, Rafał Skraba
Basy: Adam Homoncik, Jarosław Kuśnierz, Maciej Dziedzic, Piotr Plewa, Ks. Piotr Plata
Facebook: https://www.facebook.com/chor.veraicon
Strona chóru: http://veraicon.pl

Opr. Rafał Kmak
fot.: Veraicon

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź