miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

„Gdzie Ci Mężczyźni” w Centrum Sądeckiego Seniora [ZDJĘCIA]

0 489

Kabaret „Gwiazdeczki” działający przy Sądeckim Uniwersytecie Trzeciego Wieku zaprezentował groteskowy spektakl pt. „Gdzie Ci Mężczyźni” w Centrum Sądeckiego Seniora. Wydarzenie kulturalne przyciągnęło liczną grupę osób starszych.

Czytaj również: „Oblicza miłości” w Centrum Sądeckiego Seniora [ZDJĘCIA]

Przy ul. Jagiellońskiej w Nowym Sączu znajduje się nowe Centrum Sądeckiego Seniora, gdzie odbywają się przeróżne imprezy kulturalne. W ostatnim okresie czasu odbyło się tam spotkanie tłustoczwartkowe i walentynkowe. We wtorek (20 lutego) zaprezentowane zostało zabawne przedstawienie w wykonaniu kabaretu „Gwiazdeczki”.

Pracujemy w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Prowadzę warsztaty już osiem lat. Powstawały spektakle i realizowaliśmy różne projekty. Postanowiliśmy zmienić klimat i spróbować w temacie być może najtrudniejszym. Pozornie wydaje się, że kabaret to prosta sprawa. Staramy się nawiązać do różnych znanych i lubianych kręgów humoru – powiedział Jerzy Franciszek Michalak, reżyser oraz założyciel kabaretu „Gwiazdeczki” w Nowym Sączu.

Na początku artystki wykonały piosenkę Danuty Rinn pt. „Gdzie Ci Mężczyźni”, publiczność była zachwycona. Zabawny monolog w wykonaniu aktora kabaretu wprowadził wszystkich w euforię: – jestem mężczyzną 50-procentowym, drugie 50 procent czyli drugi facet w tym kabarecie siedzi gdzieś tam. Podczas przekornego wykładu będę się starał udowodnić czym się różni małżeństwo od praw konsumenckich. Wydaje mi się, że niczym. Małżeństwo jest konsumowane. Można złożyć reklamację i wymienić towar na nowy – można było usłyszeć.

Kolejne występy były równie wspaniałe, a widzowie licznie zgromadzeni w Centrum Sądeckiego Seniora odpowiadali szczerym i głośnym śmiechem.

W programie pt. „Gdzie Ci Mężczyźni” w reżyserii Jerzego Franciszka Michalaka wystąpili: Jolanta Kieres, Halina Kacprzycka, Barbara Liber, Krzysztof Niewiara, Elżbieta Pajor, Zofia Sus, Wanda Śmigielska, Anna Warcholik oraz Jacek Tokarski.

Centrum Sądeckiego Seniora otwarte jest od poniedziałku do piątku od godz. 10:00 do 18:00.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź