miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Co może wydarzyć się w poczekalni u psychiatry? „Nerwica natręctw” na deskach sądeckiego MOK-u [ZDJĘCIA]

0 140

W 11. dniu Jesiennego Festiwalu Teatralnego na deskach sądeckiego MOK-u widzowie mogli zobaczyć sztukę pt. „Nerwica natręctw” w wykonaniu Teatru GUDEJKO z Warszawy. To pełna humoru komedia przedstawiająca sześciu bohaterów, którzy spotkali się w poczekalni u najlepszego psychiatry. Jednak doczekać się nie mogą, gdyż lekarz się spóźnia. Ostatecznie postanawiają rozpocząć wspólną terapię grupową.

 

Czytaj również: „Tresowany mężczyzna” pojawił się na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury [ZDJĘCIA]

 

W poczekalni u psychiatry spotykają się osoby cierpiące na: niekontrolowane przeklinanie (zespół Tourette’a), przeliczanie wszystkiego (arytmomania), strach przed bakteriami (nozofobia), powtarzanie każdego zdania (palilalia), niemożność stanięcia na linię oraz nerwicę natręctw. Spotkanie się tak skrajnych osobowości tworzy mieszankę wybuchową. Prawdziwa zabawa zaczyna się jednak wtedy, gdy pacjenci postanawiają sami przeprowadzić terapię grupową. Jak skończy się ta „zabawa”? Czy pacjentom uda się zapomnieć o swoich neurozach?

 

 

Historia okazała się być bardziej intrygująca, niż się wydawało. Widzowie na koniec doznali zaskoczenia, bo nikt nie spodziewał się takiego zakończenia!

 

 

W spektaklu wystąpili: Karolina, Sawka, Jowita Budnik, Katarzyna Herman, Rafał Królikowski, Zdzisław Wardejn oraz Andrzej Zieliński. Spektakl wyreżyserował Artur Barciś.

 

 

Po spektaklu odbyły się „Rozmowy kameralne”, których gościem była Jowita Budnik

 

 

Klaudia Celusta
Fot.: Andrzej Rams

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź