miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Czerwone Gitary dały niezapomniany koncert [Zdjęcia]

1 564

W niedzielę miał miejsce kolejny koncert w ramach cyklu Krynica Źródłem Kultury. Na scenie wystąpił zespół Czerwone Gitary, a poprzedził ich support – krakowski zespół Levi, który w swojej muzyce łączą bluesa, funk i soul, a ich znakiem rozpoznawczym jest barwa głosu wokalistki – Ewy Novel.

 

Czytaj również: Zespół Ira wystąpił w Krynicy-Zdroju [Zdjęcia]

 

Gwiazda niedzielnego koncertu cieszy się niewątpliwie zasłużonym mianem legendy polskiej piosenki. Czerwone Gitary istnieją już ponad pół wieku, mają na swoim koncie 12 płyt, a wśród muzyków będących ich członkami można wymienić choćby Krzysztofa Klenczona, czy Seweryna Krajewskiego. Od samego początku gra w nich Jerzy Skrzypczyk – jedyny członek oryginalnego składu sprzed 53 lat. Nie była więc niespodzianką tłumnie przybyła publiczność, która wypełniła Pijalnię Główną w Krynicy. Koncert Czerwonych Gitar był podróżą przez historię zespołu i znakomitych muzyków, którzy przewinęli się w szeregach tej jednej z najważniejszych polskich grup. „Historia jednej znajomości”, „No bo ty się boisz myszy”, „Kwiaty we włosach”, „Wróćmy na jeziora”, „Baw się razem z nami”, „Ciągle pada” to utwory śpiewane przez całe pokolenia Polaków. Listę zagranych przebojów uzupełniła też „Anna Maria”, „Takie ładne oczy”, „Matura” i „Tak bardzo się starałem”.

Kolejne koncerty krynickiej Pijalni już 16 i 17 lutego. W najbliższy piątek zagra Sylwia Grzeszczak, a dzień później – Kult. Więcej na głównej stronie Krynica Źródłem Kultury.

Krynica Źródłem Kultury potrwa do 23 lutego. Bilety na poszczególne wydarzenia można nabyć w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju, Empikach oraz na eBilet.pl.

Organizatorzy cyklu Krynica Źródłem Kultury: Uzdrowisko Krynica Żegiestów S.A., agencja eventowa Especto. Sponsorzy: Miasto Krynica-Zdrój i Polskie Koleje Linowe S.A.

 

 

Opr. MK
Źródło: Especto
Fot.: Kamil Cichoń

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz

Zostaw odpowiedź