miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

„Dążmy do pokoju!” – wyjątkowe ogólnoświatowe wydarzenie również w Polsce

0 702

Tegoroczny kongres Świadków Jehowy pod hasłem „Dążmy do pokoju!” zjednoczy ludzi z 239 krajów, którzy skorzystają z programu przygotowanego w przeszło 500 językach. Podczas gdy uwagę opinii publicznej zdominowała wojna w Ukrainie, Świadkowie Jehowy zapraszają mieszkańców Nowego Sącza i okolic do  skorzystania z dorocznego kongresu, którego program będzie odbierany przez miliony osób na całym świecie. Jego temat w tym roku to  jednocześnie bardzo potrzebna w dzisiejszych czasach zachęta: „Dążmy do pokoju!”.

Czytaj również: Klub Olimpijski w Krakowie ponownie otwarty!

„To wręcz zdumiewające obserwować jak program kongresu w 2022 roku jednoczy ludzi z całego świata, nawet na obszarach objętych działaniami wojennymi, takich jak Ukraina i Rosja” – powiedział Piotr Jarząbek, lokalny rzecznik Świadków Jehowy. „W jaki sposób? Pokazuje czym jest prawdziwy pokój i jak można go osiągnąć. Osoby, które skorzystają z programu tegorocznego kongresu odniosą wiele korzyści. Omawiane myśli, zasady i wartości moralne pomagają już dziś zyskać spokój wewnętrzny i dają nadzieję na bezpieczną przyszłość. I nie dotyczy to tylko jakiegoś państwa, czy regionu. To wspaniała perspektywa dla każdego człowieka na ziemi, bez względu na narodowość czy pochodzenie.”

Co ciekawe, Świadkowie Jehowy organizują ogólnoświatowe kongresy już od ponad 100 lat! Dotyczy to również Polski. W tym roku, podobnie jak przez ostatnie dwa lata, poszczególne części programu będą udostępniane online w lipcu i sierpniu. Pierwsze dwie części już są dostępne do obejrzenia lub pobrania.

Każdy, kto zechce skorzystać z kongresu, może to zrobić, wchodząc do oficjalnego serwisu internetowego Świadków Jehowy JW.ORG, poprzez aplikację JW Library lub platformy streamingowe ROKU TV czy Apple TV. Program można odebrać bezpłatnie. Jest on dostępny dla wszystkich – nie trzeba się logować ani rejestrować.

Trzydniowy kongres podzielono na części, z których każda odpowiada połowie dnia programu w standardowej formie. W przemówieniach, wywiadach i filmach omówione zostaną między innymi następujące kwestie:

  • Jak miłość pomaga zachowywać wewnętrzny spokój i dobre relacje z innymi?
  • Dlaczego można powiedzieć, że rady biblijne prowadzą do pokoju w rodzinie?
  • Czy można cieszyć się pokojem mimo choroby, trudności ekonomicznych, klęski żywiołowej albo innych problemów?
  • Dzięki czemu ludziom z różnych regionów świata udaje się cieszyć pokojem?
  • Dlaczego przyjaźń z Bogiem może prowadzić do prawdziwego pokoju?

CZĘŚĆ PROGRAMU DATA UDOSTĘPNIENIA W SERWISIE JW.ORG DATY WYŚWIETLANIA PROGRAMU W ZBORACH ŚWIADKÓW JEHOWY NA CAŁYM ŚWIECIE

  • Sobota po południu 25 lipca 30 – 31 lipca
  • Niedziela przed południem 8 sierpnia 13-14 sierpnia
  • Niedziela po południu 15 sierpnia 20-21 sierpnia

Czy wiesz, że…
W 239 krajach jest prawie 9 mln Świadków Jehowy, którzy należą do przeszło 119 000 zborów. W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 roku i obecnie są oni trzecią co do wielkości grupą wyznaniową, liczącą około 113 000 wyznawców. Pierwszy kongres w Polsce Świadkowie Jehowy zorganizowali w 1921 roku w Warszawie. Później na przestrzeni lat odbywały się one w dziesiątkach polskich miast, a w 2019 roku w stolicy zorganizowano kongres międzynarodowy, w którym udział wzięło 35 000 osób z kilkunastu krajów świata.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź