miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

„Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata”. Wystawa w Muzeum Lotnictwa Polskiego

0 387

W minionym tygodniu 21 i 22 września 10.00 w Muzeum Lotnictwa Polskiego przy al. Jana Pawła II 39 w Krakowie, nastąpi otwarcie wystawy pod nazwą „Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant, a dla mnie tata”. Przedsięwzięciu towarzyszyły pokazy służb mundurowych oraz prelekcje. Wystawę będzie można obejrzeć do 9 października 2022 roku. Wstęp wolny. 

Czytaj również: Nowy Sącz z nowoczesnym Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii – Galerii Uśmiechu już otwarta!

Wystawa poświęcona jest pamięci żołnierzy i funkcjonariuszy służb publicznych poległych i zmarłych, a także ciężko rannych i poszkodowanych podczas wykonywania obowiązków służbowych w kraju i pełnienia służby w misjach poza jego granicami. Identyczną można było oglądać w Nowym Sączu w MCK Sokół. Kolejnym miastem w Małopolsce, do którego przyjedzie wystawą będą Gorlice. Otwarcie  planowane jest 28 września 2022 r. o godzinie 10.00 w budynku Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Gorlicach, ul. Jagiełły 5. 

– Uroczystość to wyrażenie wdzięczności , szacunku i solidarności dla wszystkich służb mundurowych za ich poświęcenie, za troskę o bezpieczeństwo naszego państwa niejednokrotnie z narażeniem zdrowia, a nawet życia – mówi Iwona Mularczyk, współorganizatorka wydarzenia.

Organizatorem wystawy jest Fundacja Dorastaj z Nami. Jej celem jest działanie na rzecz dzieci i młodzieży, którzy znajdą się w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej w wyniku śmierci lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ich rodziców lub opiekunów prawnych podczas pełnienia służby mundurowej. Fundacja służy wsparciem rodzinom strażaków, żołnierzy, policjantów, ratowników górskich oraz personelu medycznego walczącego z pandemią.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź