Portal informacyjny | Nowy Sącz

Doda wystąpi podczas Dni Limanowej

0 403

Już w lipcu podczas Dni Limanowej na scenie wystąpi Doda z zespołem Virgin. Oprócz niej wystąpią także Lachersi oraz Góralsi.

 

Czytaj również: Gitarzystka Gabriela Warzecha z Paszyna robi karierę w Meksyku [WIDEO]

 

Tegoroczne Dni Limanowej odbędą się od 21 do 22 lipca na placu przy ul. Bronisława Czecha 4. Doda z zespołem Virgin wystąpi na scenie 21 lipca. Natomiast drugiego dnia odbędzie się Góralsów i Lachersów.

Doda, czyli Dorota Rabczewska to polska piosenkarka wykonująca muzykę z pogranicza popu i rocka, autorka piosenek, producentka oraz aktorka. W latach 2000–2006 Doda była wokalistką zespołu Virgin, z którym nagrała trzy albumy studyjne. Karierę solową rozpoczęła w 2007 roku, a jej dwa albumy studyjne okryły się platyną. Ostatnio piosenkarka wystąpiła w filmie Pitbull. Ostatni Pies.

Góralsi – zespół tworzy sześciu młodych muzyków, zafascynowanych kulturą górali białych. Oprócz muzyki folkowej grają również odpowiednio zaaranżowane covery utworów popularnych, co powoduje, że przy ich repertuarze świetnie bawią się ludzie o różnych upodobaniach muzycznych i z każdej grupy wiekowej. Dają koncerty w całej Polsce, a także poza granicami kraju. Potrafią nawiązać świetny kontakt z publicznością, dzięki czemu ich koncerty cechuje żywiołowość i po prostu dobra zabawa.

Lachersi – zespół, który kultywuje tradycyjne melodie Lachów Sądeckich, Limanowskich i Szczyrzyckich, ozdobione barwnymi dźwiękami trąbki i klarnetu, we współcześnie brzmiących aranżacjach. W ich wykonaniach pieśni ludowych można usłyszeć prawdziwą, lachowską gwarę. Repertuar zespołu dopełniają autorskie kompozycje nawiązujące do tradycji rodzimego folkloru. Koncerty to dla Lachersów serdeczne spotkania z publicznością, pełne zabawy, śpiewu, a czasem refleksji płynącej z doświadczeń wielu pokoleń.

 

 

Opr. MK
Źródło: Limanowski Dom Kultury
Fot.: Facebook Doda, Limanowski Dom Kultury

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.