miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Dzień Dziecka w skansenie i Miasteczku Galicyjskim za nami

0 315

Mnóstwo dzieci  uczestniczyło w imprezie zorganizowanej z okazji Dnia Dziecka w oddziałach Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu: Sądeckim Parku Etnograficznym i Miasteczku Galicyjskim. 1 i 2 czerwca wszyscy milusińscy mogli skorzystać ze zwiedzania ekspozycji i wspólnych zabaw. Dzieci poznały m.in. tajniki pracy wikliniarza, kołodzieja i snycerza, zobaczyli jak działa młyn i jak robi się deski z pni. Było również wiele zabaw i konkursów.

Czytaj również: O królu Janie, którego nie chciał Wiedeń. Wizyta w Starym Sączu

1 i 2 czerwca w skansenie można było zobaczyć jak wyrabia się dłubane naczynia, były pokazy kołodziejstwa i strugania gontów, wyrobu zabawek z drewna, prac ciesielskich, obsługi tartaku i młyna wodnego, rozpalania ognia w kurnej chałupie oraz pieczenie ziemniaków.

Dzieci chętnie korzystały także z warsztatów malowania skrzyń wiannych, drzew malowanych na szkle oraz  wyrabiania kwiatków z bibuły.

Nie zabrakło pogadanek muzealnych na tematy: Drzewo w kulturze ludowej; Drewniane sprzęty domowe; Drzew, które leczą; Tajemnice drewnianych świątyń.

Można było obejrzeć spektakl kukiełkowy „O królewnie w storczyk zaklętej”, w wykonaniu Teatru Każdej Sztuki.

Atrakcji nie brakowało również w Miasteczku Galicyjskim, gdzie na dzieci czekały miasteczkowe czytanki, animacje, zumba, gry i zabawy: bierki, wyścigi w workach, szczur, przeciąganie liny, zabawy plastyczne (malowanie witraży), pokazy strażackie i policyjne, mini zoo i inne.

***

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Agnieszka Małecka/Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu
Fot. Piotr Droździk

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź