miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

„Emigranci” na deskach Teatru Nowego Nowy Sącz

0 488

Z okazji święta niepodległości, 11 listopada o godz. 18:00 w Teatrze Nowym w Nowym Sączu odbędzie się spektakl „Emigranci”. Tematem sztuki jest dialog z młodymi ludźmi, stojącymi na drodze wyboru pomiędzy tworzeniem realiów we własnych społeczeństwie, a perspektywą emigracji…

 

Czytaj również: Nawojowa triumfuje w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego!

 

Reżyser spektaklu Krzysztof Pomietło przenosząc na deski teatralne jeden z najważniejszych polskich dramatów Sławomira Mrożka podejmuje dialog z młodymi ludźmi, stojącymi na drodze wyboru pomiędzy tworzeniem realiów we własnych społeczeństwie, a perspektywą emigracji. Oglądając sztukę, każdy odnajdzie w sobie emigranta i będzie mógł poszukać odpowiedzi na wiele pytań. Czym jest patriotyzm? Jaką wartość mają tradycja i odrębność kulturowa? Jak bardzo we współczesnym świecie przestajemy „być”, a chcemy już tylko „mieć”?

 

 

W tytułowe role wcielili się Józef Więcławek oraz Wojciech Trela. Wyjątkową oprawę muzyczną spektaklu przygotował Grzegorz Żyłka.

Wydarzenie pod patronatem Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla. Rezerwacje: 793 397 984 oraz 506 205 595. Bilety do zakupu w biurze Teatru Nowego (ul. Jagiellońska 36)

Teatr Nowy w Nowym Sączu zaprasza na spektakl „Emigranci” w Narodowe Święto Niepodległości”
11 listopada godz. 18.00
Teatr Nowy w Nowym Sączu
ul. Jagiellońska 36
W tym dniu bilety na spektakl w specjalnej cenie 11 zł.

Patroni medialni
RDN Nowy Sącz
miastoNS.pl
Dobry Tygodnik Sądecki
Gazeta Krakowska

Opr. Rafał Kmak
źródło i fot.: Teatr Nowy Nowy Sącz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź