miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gitarzystka Gabriela Warzecha z Paszyna robi karierę w Meksyku [WIDEO]

0 1 847

Gabriela Warzecha pochodzi z miejscowości Paszyn koło Nowego Sącza i wraz z mężem Victorem Puebla mieszka w Pachuca de Soto, Hidalgo w Meksyku. Oboje są gitarzystami i od listopada ubiegłego roku tworzą wspaniały duet Noche Indigo. 16 marca reprezentowali oni Polskę na 11. Festivalu de Comunidades Extranjeras w Queretaro. Prawdopodobnie w następnym tygodniu będzie można oficjalnie nabyć ich płytę „México – Cañorroto”.

 

Czytaj również: Już jest! Premiera teledysku RDK „Nowy Sącz Anthem” [WIDEO]

 

– Poznaliśmy się dzięki muzyce flamenco i to dosyć ciekawa historia. W Polsce uczyłam się gitary klasycznej, ale bardzo lubiłam muzykę flamenco, w międzyczasie uczyłam się utworu jednego z najlepszych gitarzystów flamenco – Vicente Amigo i postanowiłam dodać krótkie wideo na Instagramie. W mniej więcej tym samym czasie Victor też dodał wideo na Instagramie i pewna strona (już nie pamiętam nazwy), która repostowała mnóstwo nagrań gitarzystów dodała jego i moje wideo. Victor zobaczył moje nagranie i do mnie napisał. Od tego czasu minęły już ponad trzy lata. Od samego początku chcieliśmy grać razem, ale przez odległość było to trudne. 1,5 roku temu postanowiłam przeprowadzić się do Meksyku, przepięknego kraju ze wspaniałą kulturą i gastronomią – powiedziała Gabriela Warzecha w specjalnej rozmowie dla portalu informacyjnego miastoNS.pl.

Gabriela Warzecha i Victor Puebla na początku ćwiczyli razem, ale nie występowali wspólnie. Przełomowym wydarzeniem w ich karierze był występ na przyjęciu. Od tamtej pory skupili się oni na duecie, powiększyli repertuar, a od listopada zeszłego roku zaczęli występować jako Noche Indigo. Małżeństwo wydało pierwszą płytę pt. „México – Cañorroto” dzięki przypadkowemu nawiązaniu znajomości z Olivierem Hernandezem, który jest organizatorem Festiwalu Jazzowego w Stanie Hidalgo i wsparł ich projekt fonograficzny.

– Pierwsze pięć utworów zostało nagranych w Madrycie w Estudios Cañorroto, natomiast ostatnie dwa utwory w naszym studiu nagrań. Różnią się one między sobą. Pierwsze są bardziej tradycyjne, można usłyszeć tam między innymi Guadiane czyli znanego śpiewaka flamenco, a ostatnie utwory są bardziej nowoczesne, są w 100% skomponowane przez nas. Płyta jest już dostępna w sklepach ITunes, Google Play, Amazon, serwisach streamingowych takich jak Spotify, TIDAL, Apple Music oraz w wielu innych miejscach – dodała Gabriela Warzecha w rozmowie z portalem miastoNS.pl.

W piątek 16 marca duet Noche Indigo reprezentował Polskę na 11. Festivalu de Comunidades Extranjeras w Queretaro. W maju będzie miała miejsce oficjalna prezentacja płyty „México – Cañorroto” w Pachuca de Soto, natomiast w następnym tygodniu będzie ona dostępna w wersji fizycznej i będzie można ją oficjalnie nabyć. Obecnie małżeństwo z Meksyku pracuje nad nowymi coverami w wersji pop-flamenco wraz z przyjaciółmi z zespołu MDWarnero.

Gabriela Warzecha i Victor Puebla zachęcają wszystkich zainteresowanych do polubienia strony na Facebook Noche Indigo i jak sami zaznaczają, mają w planach wiele niespodzianek.

Agnieszka Michalik
Fot.: Noche Indigo

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź